Yerde Bulduğu Cüzdanı Sahibine Ulaştırınca. Sonrasında Olanlara Kendi Bile İnanamadı

Yerde Bulduğu Cüzdanı Sahibine Ulaştırınca. Sonrasında Olanlara Kendi Bile İnanamadı

Yerde Bulduğu Cüzdanı Sahibine Ulaştırınca. Sonrasında Olanlara Kendi Bile İnanamadı

İnsanlar hayatları süresince kimi zaman hiç istemedikleri durumlar yüz yüze kalabiliyor. Nadiren sağlık problemlerı, nadiren maddi sıkıntılar kimilerinin yaşamını ötekileriden fazla daha zor bir hale getiriyor.
Tayland'da sokaklarda hayatını sürdüren warlab adlı adam da 10 yıl öncesinde herkes gibi sıradan bir yaşam tarzına sahipti. Fakat iş hayatında ard arda başından geçen problemler yüzünden bir süre her şeyini kaybetti ve sokakta kaldı. 

Warlab bi süre parklarda, yol kenarlarında yaşadıktan sonra en uygun yerin tren istasyoun olduğuna karar verdi.

Bir gün istasyonda daima oturduğu köşede bataniyesine sarılırken trene yetişmek için koşan bir kişiın cebinden cüzdanını düşürdüğünü gördü.  genç adam trene yetişti fakat cüzdanını düşürdüğünden haberi bile yoktu. 
Warlab yerdeki cüzdanı aldığınıda bunu özel  ve çok lüks bir cüzdan olduğunu farketti. İçini açtığında ise haklı olduğunu anladı. Cüzdanda 20 bin baht yani yaklaşık 650 dolar nakit para ve çok sayıda kredi kartı vardı. 
Uzun süredır evsiz olan warlab bu parayla kendine yeni giyecekler alabilir, hatta bir süre bir otelde kalabilirdi. Fakat bu ihtimali hiç düşünmedi bile. Cüzdanı sahibine ulaştırmak istiyordu. 

Bunun için en yakındaki polis merkezine gitti. Cüzdanı teslim ederek nerde ve nasıl bulduğunu anlattı. Polis kredi kartlarındaki isimden ulaştığı cüzdan sahibini karakola çağırdı.  

Cüzdanı düşüren nitty adlı genç işadamı arasındakileri kontrol ettiğinde çok şaşırdı. Parası ve kartları eksiksiz bir halde duruyordu. Cüzdanı kimin getirdiğini öğrendiğinde teşekkür etmek için evsiz adamın başından geçen tren istasyonuna gitmeye karar verdi 

Warlab'a dürüstlüğünü ödüllendirmek için cüzdandaki paranın yarısını vermeyi teklif etti. Fakat evsiz adam bunu geri çevirdi. Zaten herkesin yapılması gereken bir harekette bulunduğu için ödüllendirilmesinin doğru bulunmadığını dile getirdi. Dürüst davranmanın kendisi için önemini anlattı. 
Nitty bu tavırdan oldukça etkilenmişti. Büyük bir metal işletmesi olan genç adam bu tarz dürüst şahışlarla çalışmak dilediğini belirterek teklifini değiştirdi ve ona fabrikada bir işin yanısıra kalacak yer vermeyi önerdi. 
Warlab bu iş sayesinde yaşamını tekrardan yoluna koyabileceğini düşündü. Çalışarak kazandığı parayla yeni bir yaşam kurabilirdi. Nitty'ye teşekkür ederek teklifi kabul etti. 
Bu görüşmenin hemen sonrasında, ertesi gün warlab fabrikada çalışmaya başladı. Tesiste olan misafirhanede ona bir oda da verildi. 
İşadamının kız dostı tarika da bu dürüst evsiz adamla tanışmak ve  teşekkür etmek için buluşma teklif etti. Warlab biraz şaşırsa da bu teklifi kabul ederek genç kadınla biraraya geldi. 
Bir arada gittikleri mağazada tarika, warlab için yeni kıyafetler satın aldı, onun hikayesini dinledi. 
Üstelik yaşananlar bununla da sınırlı kalmadı. Tarika, olayı facebook'ta paylaşınca evsiz adamın dürüstlüğü herkesin dikkatini çekti. Televizyon ve radyo programlarından davetler gelmeye başladı. 
Bir yandan medyanın ilgisine yanıt veren warlab bir yandan da yeni işinde oldukça sıkı çalışıyordu. Çok geçmeden misafirhasebeb çıkarak kendi evini tutacak kadar para kazanmaya başladı. 
Nitty, warlab'ı yalnızca bir çalışan olmanın ötesinde güvenilir bir insan olarak aileden biri olarak da gördü ve sık sık evine davet etti. 

Tepkiniz nedir?

like
19
dislike
2
love
2
funny
3
angry
0
sad
4
wow
3