Ünlü Twitter Fenomeni Genç Kız 50 Yaşında Erkek Çıktı

Ünlü Twitter Fenomeni Genç Kız 50 Yaşında Erkek Çıktı Günümüzde televizyon ve sinema yıldızlarının yerini sosyal medya fenomenleri alırken, onların renkli hayatı çoğu insanı etkiliemeye sürüyor. Bir çok insan sosyal medyada öne çıkmak için çılgınca işler yapmaktan çekinmiyor.  Bunun son örneklerinden biri japonya’da yaşandı. Ülkenin yeni dönem fenomenlerinden biri twitter'da @azusaga-kuyuki  adlı genç bir kadın motorcuydu. Yaptığı paylaşımlarla kısa sürede ilgi toplayan kadın onbinlerce takipçiye ulaştı. Yamaha marka motosikleti ile resimler paylaşıyor, yalnızca motor tutkunlarının değil büyük bir kesimin ilgisini çekiyordu. 

--

 Ünlü Twitter Fenomeni Genç Kız 50 Yaşında Erkek Çıktı

Fakat her ne kadar bir fenomen haline gelse de gerçek hayatta onu gören olmamıştı. Kimliği ile alakalı hiçkimse bir şey bilmiyor, nerde başından geçen merak ediliyordu. Ünü arttıkça bu konudaki beklenti de arttı. Bir çok insan bunun da ilgi çekmek için bir taktik olduğunu, genç bayanın bir süre sonra ortaya çıkacağını söylese de gerçek çok bambaşkaydı. 

Fenomenin çok farklı sırrını ortaya çıkaran da kendisinin yaptığı büyük bir yalnışlık oldu. 11 şubat’ta motorunun resimlerını paylaşmak istedi. Fakat arkadan çekim yaptığı bir karede dikiz aynalarını hesaba katmayı unuttu. Dikkatlı bir takipçisi aynadaki görüntüyü yakınlaştırdığında fotoğrafı çekenin orta yaşlı bir erkek olduğunu gördü. 

Bunun üzerine motorcunun kimliğine dair bir tartışma başladı. Japonya'daki, "pazartesi geceyarısı şovu" adlı magazin programıysa olayın peşini bırakmadı.

Program sunucusu sonunda motoru trafikte seyir halinde buldu ve takip ederek yanına yaklaştı. Başta kabullenmese de sonunda ikna olan sürücünün kaskını çıkarmasıyla programdaki herkes şaşkına döndü.    

Adının zonggu olduğu öğrenilen motorcu, faceapp adı verilen fotoğraf düzenleme ve yüz değiştirme programını kullandığını dile getirdi.

50 yaşındaki adam, "sosyal medyada ünlü olmak için böyle bir şey yaptığını" belirtti. Ama işin ilginci zonggu, gerçek kimliği ortama çıkınca kadın motorcu profili ile elde ettiği alakalınin daha çoksını görmeye başladı. 

Bazıları adamın fotoğraf düzenleme programlarını kullanmadaki başarısını överken, bazıları da sosyal medyada gördükleri hiçbir şeye bir daha güvenmeyeceğini dile getirdi. 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
1
angry
0
sad
0
wow
0
--
--