Telegram Uygulamasında Telefon Numarası Gizleme Yöntemi?

Telegram Uygulamasında Telefon Numarası Gizleme Yöntemi? Aileniz ve dostlarınızla iletişim halinde kalmak için telegram kullanmak gerekir. Ama yalnızca kimsenin seni bulmasını istemezsiniz. Insanlarinizin er ya da geç telegram’a geçme olasılığının yüksek olduğunu ve buna sakınmayı tercih ettiğiniz insanlari de kapsadığını bilirsiniz. Belirli bir adamnin telegram’da olduğunu görür görmez, devam edip onları engelleyebilirsiniz. Fakat, onlarla, belki işle alakalı konular hakkında konuşmak mecburluğunda kalabileceğinizi düşündüğünüz için yapmamaya karar verin. Öyleyse, birinin sizi telegram’da bulmasını engellemek için ne yapabilirsiniz? İşte deneyebileceğiniz birkaç Yöntemler.

Telegram  Uygulamasında Telefon Numarası Gizleme Yöntemi?
--

Telegram  Uygulamasında Telefon Numarası Gizleme Yöntemi?

Öteki telegram kullanıcılarının sizi bulmasını önleyin
Telefon numaranızı Saklayın
Telefon numaranızı telegram’da saklamak için, cihazınızın ayarlarına gitmeniz gerekir – telegram’ı açın ve sol üstteki üç satırlı menü seçeneğine dokunun. Yan menü kaydırıldığında, ayarlar seçeneğine dokunun.

Ayar’a girdikten sonra, gizlilik ve güvenlik’e gidin.

Gizlilik bölümünün altında telefon numarası seçeneğini görmelisiniz.

Telegram  Uygulamasında Telefon Numarası Gizleme Yöntemi?

Telefon numarası seçeneğinde, aralarından seçim yapabileceğiniz her çeşitli gizlilik seçeneğini göreceksiniz. Telefon numaranızı kimlerin görebileceğini ayarlayabilirsiniz; Kimse olarak ayarladığınızdan emin olun. Arkasından, telefon numaranızı kullanarak sizi kimlerin bulabileceğini belirleyebilirsiniz. Bu son seçenekte kimsenin sizi bulamayacağı bir seçenek yok. Yine de, bunu insanlar olarak ayarlamak, sizinle irtibat kurabilecek telegram kullanıcılarının sayısını sınırlayacaktır.

Telegram İletişim insanlarinizin senkronizasyonunu kaldır
Telegram insanlarinizin senkronize edilmemesi de sizi gölgede tutmanıza yardımcı olacaktır. Gizlilik ve güvenlik’e geri dönüp biraz aşağı kaydırarak insanlarinizin senkronizasyonunu kaldırabilirsiniz. Insanlar bölümünün altında, eşitlenmiş insanlari sildiğinizden ve insanlari eşitle seçeneğini kapattığınızdan emin olun.

Aşırıya gitme hususunda herhangi bir probleminuz yoksa ve bu kullanıcıyı engellemeye veya silmeye istekli iseniz, bunu kişiye uzun zaman basarak ve sağ üstteki kullanıcıyı engelle seçeneğine dokunarak yapabilirsiniz. Bu, kullanıcı son sohbet listenizdeyse. Engellenecek kullanıcının yeşil bir onay işareti olacaktır. 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
--
--