Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması olacak mı?

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması olacak mı? Sokağa çıkma yasağı son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. Özellikle Bursa'da 65 yaş üzerindeki vatandaşlara getirilen kısıtlama kararının ardından Türkiye genelinde alınacak yeni önlemlere gözler çevrildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası kısıtlama sorularına net yanıt vererek sokağa çıkma yasağının düşünülmediğini belirtmişti. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı konu ile ilgili açıklamasında, 'Reuters kaynaklı “Türkiye'de sokağa çıkma yasakları gelebilir” haberi tamamen asılsızdır." demişti. Koronavirüs ve İzmir depremi gündemiyle toplanan Kabine toplantısı sonrasında da konuyla ilgili açıklama gelmedi. İşte, detaylar.

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması olacak mı?

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması olacak mı?

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI OLACAK MI? 

Sağlık Bakanı Koca geçtiğimiz hafta Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, "Koronavirüs Bilim Kurulu'nun Ankara dışında toplanması sıradan bir olay değildir." dedi.

Koca "Salgınla savaşta disipline ve uzun süreli başarıya ihtiyacımız var. (Kovid-19 vakaları) Artış, İstanbul'a günlük gidiş gelişlerin fazla olduğu illerde de yüksektir. İstanbul'da durumu kontrol altına alamazsak salgın baş edilebilir olmaktan çıkacaktır." ifadelerini kullandı.

SEYAHAT KISITLAMASI OLUR MU? 

Koca seyahat kısıtlamasıyla ilgili ise şunları belirtti;

Şu an böyle bir kısıtlama düşünmüyoruz. Özellikle alınması ve uyulması gereken tedbirlere uyum gösterme noktasında bir kararlılık içerisinde olursa biz bunun üstesinden geliriz.

Sağlık Bakanı Koca, "İstanbul tüm yönetim birimleriyle harekete geçmiştir, kararlı bir şekilde bizimle beraber olursanız salgını geriletmeyi başaracağız.

Bunu 1.5 ay öncesinde Antep'te, Diyarbakır'da, Urfa'da, Mardin'de, Batman'da, Ankara'da yükselmişti. Benzer tedbirleri alarak sonuç aldık.Ankara, İstanbul'u katlayarak vaka sayısında hızla artış göstermişti. Ankara bu tedbirlerle geriledi.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
2
wow
0