Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı Varmı Yasaklar Nezaman Bitiyor?

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlaması olacak mı? Sokağa çıkma yasağı son dakika açıklamalar ile takip ediliyor.... Hafta sonu sokağa çıkma yasağı son gelişmeler ile takip ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan kısıtlama kararlarında bir değişiklik olup olmayacağı vatandaşlar tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Özellikle sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu olacak mı sorusu en çok cevabı araştırılan soru olarak ön plana çıkıyor. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son açıklamada kısıtlamaların yeni bir açıklama yapılana kadar devam edileceğini duyurmuş ve hafta sonu ve hafta içi olmak ayrı ayrı olmak üzere kısıtlama detaylarını aktarmıştı. Şimdi gözler koronavirüs vakalarının düşünün ardından alınacak karara çevrildi. İşte, 30-31 Ocak hafta sonu sokağa çıkma yasağıyla ilgili bilgiler.

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı Varmı Yasaklar Nezaman Bitiyor?
--

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı Varmı Yasaklar Nezaman Bitiyor?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı son açıklamaların ardından yeniden gündeme geldi. Kısıtlamalarla ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kabine toplantısından sonra varsa öyle bir şey açıklarız" dedi. Koronavirüs önlemleri kapsamında Türkiye genelinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı vaka sayısındaki son duruma göre kaldırılacak. Peki, Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? İşte, o konuyla ilgili detaylar...

30-31 OCAK HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

30-31 Ocak Cumartesi ve Pazar günü sokağa çıkma yasağının olup olmadığı, yapılması öngörülen kabine toplantısı sonrasında netlik kazanacak. İçişleri Bakanlığı genelgesinde yer alan detaylara göre şu an için 30-31 Ocak hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanacağı bilgisi yer buluyor.

YASAKLAR NE ZAMAN BİTECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de yaptığı grup konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, kısıtlamalarla ilgili kabine toplantısını işaret etti. Erdoğan, "Kabine toplantısından sonra varsa böyle bir durum açıklarız" ifadesini kullandı. Erdoğan, kabine toplantısında bu konunun ele alınacağının sinyalini vermiş oldu.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
--
--