Son Dakika Bankaya Borcu Olanlar Müjdeli Haber! Devlet Destek Çıkacak

Son Dakika Bankaya Borcu Olanlar Müjdeli Haber! Devlet Destek Çıkacak

Son Dakika Bankaya Borcu Olanlar Müjdeli Haber! Devlet Destek Çıkacak

Son Dakika Bankaya Borcu Olanlar Müjdeli Haber! Devlet Destek Çıkacak

Hepimizin bildiği gibi pandemi nedeniyle çok fazla sektör etkilendi, çok fazla insan maddi yönden zorlukla karşılaştı. Hal böyle olunca da insanlar bankalardan kredi çekme yoluna yöneldi. Borcumu nasıl öderim diye kara kara düşünen insanlare müjdeli haber geldi. 

Bankaya olan borçların yapılandırılması ve devlet üstünden ödenmesine yönelik kanun teklifi tbmm ye sunuldu. Plan ve bütçe komisyonuna iletilen kanun teklifi chp grup başkan vekilleri özgür özel, engin altay, engin özkoç ve bülent kuşçuoğlu ve veli ağababa’nın imzalarıyla komisyona gönderildi. 

Vatandaşın bankaya olan borçlarının yapılandırılıp devlet üstünden ödenmesini öngören teklifin ayrıntıları belli oldu.
Borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşların yeni kredi çekmek için konulan önlemlerin alınması,
Esnaf ve sanatkârların bankalardan 6 aylık kiraları tutarında 24 aya kadar vadeli kredi çekme imkânı sağlanması ve bu kredinin faiz giderlerinin devlet üstünden ödenmesi.
Mtv ikinci taksitlerinin alınmaması gibi maddelerden oluşuyor.
Tbmm plan ve bütçe komisyonuna sunulan teklif: 

Teklif ile; Borçlarını ödemekte kuvvetlik çeken gerçek ve tüzel insanlarin, türkiye bankalar birliği risk merkezi nezdinde tutulan kayıtlar engel olmaksızın yeni kredi çekebilmeleri; Ertelenmiş olan hazine taşınmazlarına ilişkin olarak sözleşmeye istinaden ödenmesi gereken bedeller ile ecrimisil bedellerinin 01/04/2020 tarihinden itibaren altı aylık döneme ilişkin olarak tahsil edilmemesi; Motorlu taşıtlar vergisinin henüz ödeme zamanı gelmemiş ikinci taksitinin tahsilinden vazgeçilmesi; Esnaf ve sanatkarların, bankalardan 6 aylık kira tutarları kadar 24 aya kadar vadeli kredi kullanmaları ve kullanılan bu kredinin faiz giderlerinin devlet üstünden karşılanması; Işyeri kira ödemelerindeki stopajın kaldırılması amaçlanmaktadır.” 

Tepkiniz nedir?

like
4
dislike
2
love
0
funny
0
angry
1
sad
2
wow
3