ŞOK ŞOK ŞOK Koronavirüs Osuruk Yoluyla bulaşabilir

ŞOK ŞOK ŞOK Koronavirüs Osuruk Yoluyla bulaşabilir Koronavirüs osuruk yoluyla da bulaşabilir açıklaması herkesi şaşırttı! Uzmanların yeni tartışma konusu osurukla virüs bulaşır mı bulaşmaz mı..

ŞOK ŞOK ŞOK Koronavirüs Osuruk Yoluyla bulaşabilir

ŞOK ŞOK ŞOK Koronavirüs Osuruk Yoluyla bulaşabilir 

Geçtiğimiz günlerde Habertürk yayınındaki yellenme sesi henüz gündemde tazeliği korurken uzmanların osuruk yoluyla koronavirüs bulaşabilir açıklaması herkesi şok etti.

Koronavirüs salgını sonrası  Dr. Karl Kruszelnicki'in 2001 yılında ortaya attığı, osurulması durumunda bazı hastalıkların bulaşabileceği teorisi yeniden gündeme geldi.

Medya Sitelerinde yer verilen ilgili haber şu şekilde:

İngiliz doktor ve TV yapımcısı Xander Van Tulleken, Kruszelnick'in çalışmasına atıfta bulundu ve bilim insanının çıplak ve yiyeceklerin yanında gaz çıkarılmaması tavsiyesine dikkat çekti.


Düşük ihtimal ama hepsinin dışkısında virüs bulundu

Yani külot ve kıyafet giyilmesi durumunda koronavirüsün bulaşması da bu çerçevede düşük bir ihtimal olarak görülüyor

Tulleken, gaz çıkarma yoluyla virüsün bulaşma ihtimaline dair, Avustralyalı doktor Andy Tagg'ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlara atıfta bulundu ve Tagg'ın SARS-CoV-2 virüsü taşıyan hastaların yüzde 55'inin dışkısında virüsün tespit edildiğini hatırlattığını belitti.

Deneyler gaz çıkarmanın nesneleri ittiğini gösterdi

Tagg, "SARS-CoV-2, dışkılarda ve maruz kalıştan 17 gün sonraya kadar asemptomatik bireylerde tespit edilebiliyor" yorumunu yaparken, gaz çıkarmanın kimi deneylerde talk pudrasını hayli uzak mesafeye taşıyabildiğini kaydetti.

Doktor Tagg, virüsün yellenmenin şiddetine göre etrafa bulaşabileceğini ancak bunun doğrulanması için daha çok kanıta ihtiyaç duyulduğunu ifade ederken, "Her zaman kişisel koruyucu ekipman giydiğinizden emin olun ve güvende kalın" dedi.

Tepkiniz nedir?

like
3
dislike
0
love
0
funny
2
angry
252
sad
0
wow
0