Müjde 5100 TL varan Yeni Destek Paketi herkese verilecek!

Müjde 5100 TL varan Yeni Destek Paketi herkese verilecek! Vatandaşlara sonunda müjdeli haber geldi! Milyonlarca vatandaşın merakla beklediği 5100 TL varan desteğin detayları belli oldu. Peki kimler 5100 TL alacak. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren duyuru geldi! Sizde hemen 5100 TL ödeme alabilirsiniz. İşte 5100 TL ödemenin ayrıntıları! Vatandaşa verilecek 5100 TL içinde neler var. İşte milyonlara verilen o ödemelerin detayları!

Müjde 5100 TL varan Yeni Destek Paketi herkese verilecek!

Müjde 5100 TL varan Yeni Destek Paketi herkese verilecek!

Pandemi döneminin bitmek bilmemesi ve mutasyon haberleriyle 2021 yılı içinde oldukça kötü günler dünyanı ve ülkemizi beklemekte. Hal böyle olunca, vatandaşlar iş gücü oldukça daralıyor. Yeni iş bulmak neredeyse imkansız olurken, 2021 yılında bir çok sektör Kısa Çalışma Ödeneği’ne daha çok geçecek. Kısa Çalışma Ödeneği ile birlikte SGK’dan kara geçen işveren, işçi çıkartamıyordu. Ancak vatandaşları her yönden etkileyen Koronavirüs devleti harekete geçirmek zorunda bıraktı. Kulislerden gelen bilgiye göre yeni destek paketleri yürürlüğe konuldu.

Yeni Destek Paketleri Yürürlüğe koyuldu!

2021 yılında yeni destek gelirleriyle birlikte, daha önce esnaf ve sanatkarlar için uygulanan hibe destekleri vatandaşlara da sağlanacak. Özellikle zor durumda olan vatandaşlara, hibe nakit ödemeler, gelir kaybı desteği ve kira desteği olmak üzere yepyeni destek paketleri masada yer alıyor. 2021 yılında Ocak, Şubat ve Mart ayı için daha sert yasaklar gelerek tüm dünyada virüsü aşıyla beraber durdurma planı var. İşte burada Devlet Ocak, Şubat ve Mart 2021 tarihlerinde gelir kaybı desteği, kira desteği gibi bir çok karşılıksız desteği vatandaşlara sunacak. Yeni pakette başvuran her vatandaşa 5100 TL ödeme yapılacak ve geri ödemesi yıllarca çok cuzi miktarda maaşlardan alınacak.

Gelir Kaybı Desteği Tüm Vatandaşlara verilecek!

1000 TL ve 3000 TL arasında gelir kaybı yaşayan vatandaşlara nakit ödeme yapılacak. Bir yerde çalışanların maaşlarından 50 TL – 100 TL arasında Pandemi bitince kesilecek. Bunun için SGK ile plan Ocak ayında duyurulacak. İsteyen vatandaşlar 1000 TL, isteyen vatandaşlar 3000 TL alarak Ocak, Şubat ve Mart 2021 yılında nefes almaya çalışacak.

Vatandaşa Kira Desteği!

Şu an için esnaflara uygulanan kira desteği, tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlara uygulanacak. Burada ev sahiplerinin de kiracıların da kaybı olmadan bir plan düşünülüyor. 750 TL ve 2250 TL arasında kiraya göre 3 Aylık kira desteği verilecek. Kira yardımları ev sahibi ve devlet arasında vergi ödemelerini Devlet almayarak sağlamış olacak. En çok kiracılar rahat edecek.

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank 2. Faz Sosyal Hayatı Destek Kredisi verecek!

Hem vatandaşlara hem esnafa, yukarıdaki yardımlar yetmeyenler için 2. kez Sosyal Hayatı Destek kredisi verilecek. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank 2021 yılında 2. Faz Sosyal hayatı destek kredisi verecek. 10000 TL’ye kadar 6 ay ertelemeli kredi tüm vatandaşlara iyi gelmişti. Bu sebeple yararlanmak isteyen herkese Sosyal Hayatı Destek Kredisi verilecek!

1000 TL ve 10000 TL Reddedilenler öncelik sağlanacak!

1000 TL Pandemi yardımı alamayanlara ve 10000 TL Kamu bankalarından destek paketinden yararlanamayan vatandaşlar öncelikli olacak. İlk olarak hiç ödeme almayanlar ve Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta reddedilenler Sosyal hayatı destek kredisi sahibi olacak!

2021 yılında Ocak, Şubat ve Mart ayı yardım ve sıkı tedbirlerle aşı vurulması bir çok sorundan kurtulmamızı sağlayacak.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0