Korona Virüs Bu Hayvandan Mı Bulaştı? - İşte Tüm Gerçekler!

Korona Virüs Bu Hayvandan Mı Bulaştı? - İşte Tüm Gerçekler! Covid-19 günden güne etkisini arttırıyor ve korona aşısını bulmak için çalışmalar hızla devam ediyor. Çin'in wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedir? Korona testi herkes yaptırabilir mi? Korona virüs belirtileri olduğu zaman neler yapmalıyız? Sizce Corona virüs hangi hayvandan insanlara bulaştı? Yarasa mı , yoksa pangolin hayvanı mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Korona Virüs Bu Hayvandan Mı Bulaştı? - İşte Tüm Gerçekler!
--

Dünyanın pek çok ülkesinde koronavirüse karşı aşı ve ilaç geliştirme çalışmaları devam ederken, aşının ve kesin bir tedavinin ne zaman bulunacağına dair açıklamalar farklılık gösteriyor.

BBC Türkçe'ye konuşan Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi'nde Doç. Dr. Urartu Şeker, tüm bilimsel aşamalardan geçerek seri üretime hazır hale gelen bir aşıyı geliştirmenin en az bir yıl süreceğini ifade ediyor.

Ankara Bilkent Üniversitesi Ulusal Nanoteknoloji Araştırma Merkezi'nde (UNAM) çalışan Doç. Dr. Urartu Şeker, koronavirüs gibi bulaşı riski yüksek virüslere karşı aşı geliştirmenin 'birkaç ay içerisinde mümkün olduğuna' ilişkin açıklamaların 'gerçekçi olmadığını' söylüyor.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
--
--