Kiracısına Bunu Yapan Ev Sahibine Cezai İşlem Uygulanacak!

Kiracısına Bunu Yapan Ev Sahibine Cezai İşlem Uygulanacak Ev sahipleri ile kiracılar içinde nadiren anlaşmazlıklar meydana gelirken yaşanan problemlerın çözümü hususunda borçlar kanunu maddelerinden yararlanılıyor. Borçlar kanunu hem kiraya vereni hem de kiralayanı korurken tarafların karşılıklı hakları koruma altına alınıyor.

Kiracısına Bunu Yapan Ev Sahibine Cezai İşlem Uygulanacak!
--

Kiracısına Bunu Yapan Ev Sahibine Cezai İşlem Uygulanacak

Kiracılar ve ev sahipleri içinde kira sözleşmesi imzalanırken bu sözleşme kapsamında uygulanacak kanunlar belirleniyor. Mesela kira bedeli, kiranın yatırılacağı tarih, depozito tutarı, kira zam oranı gibi önemli çok fazla madde bu sözleşmede yer alıyor.

Çok fazla kiracı ne yazık ki kanuni haklarını bilmediği için hak kaybına uğruyor. Kanunların iyi kiracının yanında olduğunu belirten uzmanlar kiracılara haklarınını arama yönünde tavsiyede bulunuyor.

Konu hakkında trt haber'e açıklamada olan avukat necmettin hüseyin adaletoğlu kiracılar üstünden merak edilen soruları yanıtladı. Adaletoğlu yapmış olduğu açıklama ile kanunların iyi kiracıdan yana olduğunu belirterek kiracının kirasını zamanında ödediği, aidatını geciktirmemesi ve yıllık kira artışını zamanında net olarak yapması durumunda evden tahliye gibi bir durumun söz konusu bulunmadığını dile getirdi. 

Tepkiniz nedir?

like
2
dislike
1
love
1
funny
1
angry
0
sad
0
wow
0
--
--