Kim Bunlar Rothschild Ailesi? Servetleri Ne Kadar-Kaç Kişiler(Yok Böyle Aile)

Dünyayı yönettiği düşünülen Rothschild ailesi kimdir? İşte, birçok kişinin cevabını araştırdığı, "Rothschild ailesi kimdir? Rotschild ailesi nasıl doğdu? Rotschild ailesi neden özeldir? Rotschild ailesi neden gizlidir?" gibi merak edilen soruların cevapları...

Kim Bunlar Rothschild Ailesi? Servetleri Ne Kadar-Kaç Kişiler(Yok Böyle Aile)
--

ROTSCHİLD AİLESİ KİMDİR? ROTSCHİLD AİLESİ NASIL DOĞDUROTSCHİLD AİLESİ NE ZAMAN KURULDU?
1744'de Mayer Amschel tarafından kurulan bir ailedir. Frankfurtlu bir tüccar olan Anselm Moses Bauer, o dönemlerde rehincilik, tefecilik, antikacılık gbi işlerle ilgileniyordu. Yahudilerin toplum içinde meslek bakımından bazı kısıtlamalara tabii tutulmasından dolayı, kendileriyle bütünleşecek bu mesleğe yöneldiler. Salgın bir hastalık yüzünden tüm ailesini kaybeden Mayer Amschel, 13 yaşından beri tek başına ayaklarının üstünde durur. Bir bankada işe girer, kısa süre içinde terfi alır, babasının rehin dükkanının üzerindeki katta eşi ile yaşar. Beş oğlu olur. Mayer Amschel, iş kollarını beş oğlu arasında nasıl dağıtacağını onlar henüz çocukken düşünmüştür. Ailenin kuralları da bu dönemde şekillenir. Anlam olarak Rotschild, 'kızıl kalkan' anlamına gelir. Mayer Amschel (Rotschild) ise, bu aileyi bir topluluk haline getirerek fark yaratmıştır.

Uluslararası finans alanında Rotschild kadar etkili olduğu düşünülen, özel bir aile daha yoktur. Kralları, dükleri, psikoposları çok rahat bir şekilde kullanabilen bu aile hakkında tarih boyunca birçok şey yazılmış, çizilmiştir. Ancak bir ailenin sıfırdan dünyanın en etkili 'hanedanlıklarından' birine dönüşmesi, herzaman ilgi çekici bir hikayedir. 

ROTSCHİLD AİLESİNİN BAŞINA TALİH KUŞU KONUYOR
Avrupada o dönem, savaşlarda kiralık askerler çok yaygındır. Prens 4. Wilhelm'in yanında çalışan Mayer Amschel, işin muhasebesi ile ilgileniyordu. Taksitlendirme, faiz hesabı ve görüşmeler onun tarafından yapılıyordu. Birgün Prens ülkeden kaçtı ve kaçarken o dönem tam $ 3.000.000 parayı ona emanet etti.

Rivayete göre paralar fıçıların içine gizlenmişti ve Napoleon askerleri bunu fark edemedi O paranın sonradan Prens'e iade edildiği söylentisi de mevcuttur ancak kesin durum bilinmemektedir.

3. AMSCHEL MAYER BAUER ROTSCHİLD'LE BİRLİKTE GÜÇLENMEYE BAŞLAYAN AİLE, YÜKSEK SOSYETEYE GİRİYOR
Prens'in bıraktığı $ 3.000.000, Amschel tarafından çocuklarına paylaştırılmıştır. Kızlarına ise az bir miktarını vermiştir. Kendisi, kadın erkek eşitlği düşüncesine sahip olmayan birisiydi, kadınların tek misyonu politik evlilikler yapmaktı, ilerleyen dönemde ise 'aile için evlilik', ailenin sermayesini ve gizliliğini korumak adına sık sık gerçekleşecekti.

Amschel Mayer Rotschild, oğullarını Avrupanın beş büyük başkentine gönderdi. O dönem iletişim bu kadar kolay olmadığı için, ani gelişen olaylarda en kısa süre içinde irtibatta oluyorlar ve ona göre pozisyon alıyorlardı.

4. AİLENİN KURALLARI
1-) Ailenin en büyük erkeği servetin ve ailenin lideri olacaktır.
2-) Kuzenler arası evlilik. Aile servetinin dışarı çıkmaması için ön koşuldur.
3-) Aile servetinin gizli tutulması ve bölünmemesi. Onun için bu aileyi 500 zengin listesinde asla göremezsiniz.
4-) Aile içi ortaklıklar kurulmuş ve bu ortaklıklar M.A. Rothschıld and sons çatısı altında toplanmış ve Londra'dadır.

TEK DÜNYA FİKRİ
Bazı insanlar, 20. yüzyılın başlarında 'medeniyetin sonu geldi' görüşünü savunuyorlardı. İngiliz yazar Wells de bunlardan biriydi. Tek dünya devleti felsefesine paralel bir 'Milletler Cemiyeti' düşüncesi oluşuyordu. Rotschild ailesi bu fikri çok beğenmişti, 'bir dünya devletinin' kaçınılmaz olduğunu düşünüyorlardı.

SAVAŞLAR
Savaşları finanse etmek, şüphesiz yalnızca 'korkunç bir sermaye' ile mümkündür. Rotschild ailesinde ise bu kudret vardı, henüz Prens'in efendisiyken Avrupa asker kiralama piyasasını çok iyi öğrenen aile, ülkeler arasındaki ilişkileri sıkı bir şekilde takip etti, bazense yönlendirdi.

RITSCHİLD TARAFINDAN FİNANSE EDİLDİĞİ İDDİA EDİLEN SAVAŞLAR
Napoleon ile İngiltere arasındaki Waterloo Savaşı'nda iki taraf da yüksek faizle finanse edildi.

Borsada Waterloo Savaşı esnasında, büyük spekülatörler Rotschild'lerin hareketlerini takip etmektedirler.

Kırım Savaşı için Osmanlı'ya 600.000 sterlin verildi. (Aynı zamanda Osmanlı'ya dış borç veren ilk aile)

Adolf Hitler'in güçlenmesi ve silanlanmasına yardım edildi.

1918 Bolşevik İhtilali sonrasında Çar'ın idamının ardından isyancılarla ilk görüşme yapılarak, Hazar petrolleri için anlaşma yapıldı.

Rus-Japon Savaşı için zemin hazırlandı, o dönem bir gazeteci şöyle yazıyordu, 'Rusya savaşmak istemiyor, Japonya da savaşmak istemiyor. Öyleyse neden bu savaş gerçekleşiyor?'

Afrika'da birçok savaş ve devrim sonucunda bir milyon kişi hayatını kaybetmiştir, bu yaşananların arkasındaki en önemli sebep yeraltı zenginliğidir.

Rotschild ailesinin, dünyadaki yer altı kaynaklarının % 40'ına sahip olduğu iddia ediliyor.

SPEKÜLASYONLA BİR GECEDE KAZANILAN MİLYARLAR
İngiltere-Prusya ittifakı ile Fransa arasında gerçekleşen Waterloo Savaşı'nda iki tarafın da yüksek faizlee Rotschild tarafından finanse edildiğini yazmıştık, ancak bu savaşın bir başka özelliği de ailenin insanları yanlış yönlendirerek borsa üzerinden inanılmaz bir kar elde etmesidir. O dönemde, savaşları takip etme imtiyazı Yahudilere verilmiştir, Rotschildler ise, Avrupanın beş büyük kentinde ciddi bir nüfuz edindiği için iletişimleri kolay olmaktadır.

Rotschild'ı takip edenler ters köşe oluyor Borsada Waterloo Savaşı esnasında, büyük spekülatörler Rotschild'lerin hareketlerini takip etmektedirler. Bunun bilincinde olan aile, ellerindeki tüm hisseleri satmaya başlar. Bu da, savaşı Napoleon'un kazandığına yorulur ve herkes tüm hisselerini satar, bu esnada hisse fiyatları da dibe inmektedir. Rotschild, el altından düşük fiyatlı tüm hisseleri toplar, savaşı İngiltere kazanmıştır. Ellerindeki kağıtların değeri, kat be kat yukarı çıkacaktır.

PARA HANEDANLIĞI

Prens'ten kalan 3 milyon dolar, günümüzde nasıl 'trilyon dolar'lara ulaştı? 
Ailenin servetini ciddi biçimde artıran, 'borsa oyunu'nun arkasındaki kişi Nathan Rotschild, aile servetini 5 yılda 3 milyon dolardan 7 milyar dolara çıkarmıştır. Bundan dolayı bir finansal deha kabul edilir. Sonraki dönemlerde de yüksek faizli borçlar, her başkentteki yapılanma sebebiyle değişen olaylara göre yapılan ticaretler serveti artırarak götürmüştür. Toplam servet, 1937'de ABD GSMH'sinin 2 katı

1937 yılında ABD başkanı Roosevelt'in mağlubiyetiyle borsadan yine ciddi anlamda para kazanmış ailenin serveti 500 milyar dolara, yani ABD toplam GSMH'sinin 2 katına çıkmıştır. Günümzde ise tahminler 3 trilyon dolar civarındadır. Tahmin diyoruz, zira aile kuralı bu işin gizli yapılmasını, piyasaya çeşitli paravan firmalarca inilmesini öğütlemiştir, aile de aynen öyle davranmaktadır.

1972'DE FRANSA SOSYETESİNE VERDİKLERİ PARTİ
Rotschild ailesi, 1972'de Fransa jet sosyetesi için şatolarında bir parti vermiştir. Partinin fotoğraflarına buradan ulaşabilirsiniz. Yalnızca filmlerde görülebilecek ilginçlikte bir parti...

KÜLTÜREL REFERANSLAR
Rotschild ailesi ile ilgili birçok film çekilmiş, birçok kitap yazılmıştır. Bunlardan bazıları,
Rotschild Bankası, (ABD, 1934)
Die Rothschilds, (Almanya, 1940)
The Rothschilds, (Müzikal, 1971)
Cesur Yeni Dünya, (A. Huxley'in bu kitabında Rotschildlerden birçok bilimsel gelişime öncü olmuş insanlar olarak bahsedilir)
Delikanlı, (Dostoyevski'nin bu kitabında ana karakterin hayali, bir Rotschild kadar zengin olabilmektir)
Damdaki Kemancı müzikalinde 'If I Were a Rich Man' adlı şarkıya esin kaynağı olmuştur.

KOMPLOLAR
Akla Rotschild gelince komplo teorileri de beraberinde gelir. Öyle ki dünyanın tüm komplo teorilerinin önemli bir kısmı, aile ile ilişkilendirilir.

ILLUMİNATİ
Türkçe 'aydınlanmışlar' anlamına gelen Illuminati, internette sayısız komplo teorisi ile ilişkilendirilmiş, varlığı ve faaliyetleri henüz kanıtlanamamış bir topluluktur. Yeni Dünya Düzeni'ni sağlamak adına çeşitli yöntemleri olduğu ve devletleri, yönetcileri kontrol ederek bunu sağladıkları iddia edilir. Rotschild ailesinin de bir Illuminati üyesi olduğu ifade edilir.

İLLÜMÜNATİ'NİN ARKASINDA OLDUĞU İDDİA EDİLEN BAZI OLAYLAR
Waterloo Savaşı,
Fransız İhtilali,
John F. Kennedy suikasti,
Hitler'in yükselişi ve 2. Dünya Savaşı

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
--
--