İşsizlik Maaşı Alanlar, Alacaklar Dikkat! İŞKUR'a İban Bildirimi Yapmanız Gerekiyor

İşsizlik Maaşı Alanlar, Alacaklar Dikkat! İŞKUR'a İban Bildirimi Yapmanız Gerekiyor Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ile işsizlik maaşı alan vatandaşların iban numaralarını İŞKUR'a bildirmeleri gerektiğini ifade etti. İşsizlik maaşı alanların iban numaralarını İŞKUR'a nasıl bildirecekleri ve Çalışma Bakanı Selçuk'un işsizlik maaşı açıklamaları haberimizde.

İşsizlik Maaşı Alanlar, Alacaklar Dikkat! İŞKUR'a İban Bildirimi Yapmanız Gerekiyor

İşsizlik Maaşı Alanlar, Alacaklar Dikkat! İŞKUR'a İban Bildirimi Yapmanız Gerekiyor 

Koronavirüs ile mücadele sürecinde işsizlik maaşı ödemelerine ilişkin alınan kararlar kapsamında vatandaşlara önemli bir uyarı yapıldı.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu bir açıklama ile işsizlik maaşı ödemelerinin salgından korunmak amacıyla banka hesaplarına ödeneceğini ve işsizlik maaşı alan vatandaşların iban numarası bildirmeleri gerektiğini ifade etti. 

İŞSİZLİK MAAŞI ÖDEMELERİ BANKALARA YAPILACAK?

Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu konuşmasında işsizlik maaşı ödemelerinin Nisan ayında olduğu gibi Mayıs ayında da vatandaşların banka hesaplarına yapılacağını ifade etti. 

“Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşlarımızın evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için aldığımız önlemleri kararlılıkla sürdürüyoruz. Bu kapsamda, nisan ayı işsizlik sigortası ödemelerini hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırmıştık. Bu uygulamamızı mayıs ayında da devam ettirme kararı aldık.” Bu karar kapsamında işsizlik maaşı ödemesi alan vatandaşlar paralarını 5 Mayıs tarihinde PTT yerine müşterisi oldukları bankalardan alabilecekler.  İban Numarınızı Bildirin Uyarısı Çalışma Bakanı Selçuk'un işsizlik maaşı ödemelerine dair bir diğer açıklaması ise İban Numarası Bildirimi ile ilgili oldu. Bakan Selçuk bu konuda vatandaşların yapmaları gereken işlemlere dair, “Halihazırda ödenek alan ya da almaya hak kazanan vatandaşlarımız ALO 170’i arayarak IBAN numaralarını bildirebilir veya https://esube.iskur.gov.tr/ adresi üzerinden bilgilerini güncelleyip sisteme ekleyebilirler.” ifadelerini kullandı. 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0