İller arası seyahat yasağı kalktı mı? Otobüs uçak seferleri ne zaman başlayacak? Hangi illerde yasak kalktı?

İller arası seyahat yasağı kalktı mı? Otobüs uçak seferleri ne zaman başlayacak? Hangi illerde yasak kalktı? İller arası seyahat yasağı kalktı mı? Otobüs uçak seferleri ne zaman başlayacak? Başkan Erdoğan tarafından bazı illere yönelik olarak seyahat yasağının kaldırıldığı duyuruldu. Gözler bugün yapılan kabine toplantısına çevrilirken, 31 ilde uygulanan seyahat yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağı merak ediliyordu. Otobüs ve uçak seferlerinin ne zaman başlayacağı vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Kovid-19 salgının yavaşlatılması sebebiyle alınan tedbirlerin hafifletilmesi bekleniyordu. Müjdeli haber Başkan Erdoğan'dan geldi. Bazı illerde seyahat yasağı kaldırıldı. Peki, hangi illerde yasak kalktı? Otobüs uçak seferleri ne zaman başlayacak? İller arası seyahat yasağı kalktı mı?

İller arası seyahat yasağı kalktı mı? Otobüs uçak seferleri ne zaman başlayacak? Hangi illerde yasak kalktı?

İller arası seyahat yasağı kalktı mı? Otobüs uçak seferleri ne zaman başlayacak? Hangi illerde yasak kalktı?

salgının yavaşlatılması sebebiyle alınan tedbirlerin hafifletilmesi bekleniyor.

Türkiye'nin gözü kulağı kabine toplantısında alınan kararlara çevrildi. Otobüs ve uçak seferleri ne zaman başlayacak? Seyahat yasağı son dakika kaldırıldı mı? İller arası seyahat yasağı kaldırıldı mı? Seyahat yasağı son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Kovid-19 salgınının yavaşlatılması nedeniyle 31 il için alınan seyahat yasağı uygulamasının hafifletilmesi gündemde yer alan konulardan birisi. İşte, seyahat yasağı son dakika açıklamaları!

SEYAHAT YASAĞI KALDIRILDI MI?

Başkan Erdoğan tedbirlerle ilgili yeni açıklama yaptı. İşte Bakan Erdoğan'ın açıklaması:

İlk müjdemiz 65 yaş üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımızadır. 65 yaş üstü gruba ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırılması günlerinin birinde ve 4 saat süreyle yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz. İlk uygulamayı bu hafta sonu Pazar günü saat 11.00 ile 15.00 arası gerçekleştiriyoruz.

20 yaş altında iki grup halinde uygulayacağız. 0-14 yaş grubu 13 Mayıs çarşamba günü 11.00 ile 15 arasında tahditli olarak dışarı çıkabilecek.

7 İL İÇİN KARARI AÇIKLADI

Kurallara riayet düzeyine bakarak sonraki haftalarda aynı uygulamayı devam ettireceğiz. Bu hafta sonu sokağa çıkma sınırlamasını sürdürüyoruz. 31 ilde şehirlerarası giriş çıkış sınırlandırılmasını bu geceden itibaren 7 ilimiz için bitiriyoruz. Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla'dır.

Her hafta illerimizle ilgili değerlendirme yapacağız. Diğer illerimizde giriş çıkış sınırlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır.

Tek çift ticari plakalı taksi uygulamasını 15 Mayıs'ta kaldırıyoruz. Berber, kuaför, güzellik salonu 11 Mayıs'ta faaliyete geçebilecek.

UÇAK SEFERLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Uçak seferlerinin en zaman başlayacağına dair bir bilgi yayınlanmadı.

BAZI İLLER İÇİN KARAR ÇIKABİLİR

Corona virüs salgınında bayram sonrasına kadar vaka sayısını sıfıra indiren iller özel olarak değerlendirilecek. Edinilen bilgiye göre bu illerde temel önlemler alınarak, sosyal hayatın yeniden başlatılması gündeme gelebilecek.

İşyerlerinin açılması söz konusu olabilecek. Bu illerin ancak kendileriyle benzer verilere sahip komşu illerle iletişime geçebileceği veya sadece il sınırları içerisinde serbesti sağlanacağı, şehirlerarası hareketliliğe izin verilmeyeceği belirtiliyor.

Böylece vaka görülmeyen illerin diğerlerinden korunarak, "tersine karantina" uygulanabileceği kaydediliyor. Şu aşamada bir süreden beri yeni vaka görülmeyen Gümüşhane, Bartın, Burdur, Tunceli gibi illerin bu kapsamda olabileceği, bu durumda bulunan il sayısının da 15 civarında olduğu ifade ediliyor.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0