Harrier Köpeği Nedir? Nasıl Bir Hayvandır?

Harrier Köpeği Nedir? Nasıl Bir Hayvandır? Kesin olmasa da İngiltere’ye ait bir ırk olduğu düşünülmektedir. Harrier köpek cinsi tilki tazısına benzemektedir. Greyhound, tilki terrieri ve bulldog köpek cinslerinin çiftleşmesinden türemiş bir köpek ırkıdır. Koku alarak iz sürme yeteneği çok gelişmiş ve yabani tavşan avlamalarında oldukça fazla kullanılmıştır. Bunun haricinde yalnızca tavşan değil tilki, yaban domuzu ve karaca takip etme yeteneği de vardır, ve yorulmazlar avı yakalayana kadar peşinden koşmaya devam eden bir yapıya sahiptir. Harrier cinsi çok neşeli ve hareketli olmasıyla dikkat çekmektedir.

Harrier Köpeği Nedir? Nasıl Bir Hayvandır?

Harrier Köpeği Nedir? Nasıl Bir Hayvandır?

Harrier köpeği kuvvetli bir yapıya sahiptirler. Bu cinsin boyları 2 cinste de aynı olabilir.kafası orta kuvvetli baya geniş ve iri bir hacime sahiptir.vücudu kısa ve kaslı haldedir, sırtı ve beli de oldukça kuvvetlidür. Göğüsü derin ve biraz aşağı doğru eğiktir. Harrier  genel olarak 3 renge sahiptir. Genellikle siyah, beyaz ve nadiren de kahverengi renklerde görülür. Orta bölgesi siyah renktir.

Kulakları kısa ve orta derece de genişliğe sahiptir ve kafasının yanından aşağı doğru sarkar. Kuyrukları orta derece uzunluktadır. Tüyleri baya kalındır çok aşırı kısa değildir ama düz tüylere sahiptir. Gözleri siyah ve iyi görmektedir. Ön bacakları yere dik halde basarken arka bacakları hafif eğimli bakmaktadır.

Ağırlık: Erkeklerde 23-27 kg / dişilerde 23-27 kg

Evde yaşamaya çok uyumlu ve huyu çok iyidir.
Çok zeki, akıllı ve kurnaz bir köpek cinsidir.
Çocuklarla arası çok iyidir devamlı eğlenceli oyunlar oynamaya bayılırlar.
Öteki köpek cinsleriyle arası çok iyidir sorun çıkartmazlar.
İlgi görmeyi severler ve yavru şekilde iken iyi bir şekilde sosyalleştirilmesi gerekir.
Bunun haricinde kedi ve hamster gibi ev hayvanlarını hiç sevmezler onları görünce hemen saldırabilir.
Oldukça çok meraklı bir köpektir, onunla dışarı yürümeye çıkarsanız tasmasını bağlayın aksi şekilde ne görürse bakmaktadır.
Sahibini, ailesini çok severler ve oldukça itaatkar bir köpektir.
Bunun haricinde çok dayanıklı ve kuvvetlidür.
Havlama pek sevmezler bu yüzden apartman, bahçe gibi alanlarda kolaylıkla bakılabilir.
Harrier köpeği çok zeki ve kurnaz olmasından ötürü eğitimi zor olmayacaktır.
Doğru eğitim verildiği taktir de hemen kapabilen bir yapıya sahiptir. Bunun haricinde eğitimin daha hızlı olması için onu ödüllendirebilirsiniz. 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0