Hangi illerde sigara yasağı var? İşte sokakta sigara içme yasağı olan İller

Hangi illerde sigara yasağı var? İşte sokakta sigara içme yasağı olan İller Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkilerini göstermeye devam ediyor. Havaların soğumasıyla birlikte dünya genelinde vakalarda ciddi artışlar yaşanıyor. Bu durumun önüne geçilmesi adına ülkemizde de bazı kısıtlamalar uygulanıyor. Bu bağlamda bazı illerimizde sokakta sigara içme yasağı uygulanıyor. İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan karar, şu an için 9 farklı ilde uygulanacak. Peki, Hangi illerde sigara yasağı var? İşte sokakta sigara içme yasağı olan 9 il…

Hangi illerde sigara yasağı var? İşte sokakta sigara içme yasağı olan İller
--

Hangi illerde sigara yasağı var? İşte sokakta sigara içme yasağı olan İller 

SİGARA İÇME YASAĞI HANGİ İLLERDE VAR?

Söz konusu uygulama ile cadde, sokak, meydan, park ve bahçe gibi ortam kullanım alanlarında sigara içilmesinin önüne geçmek amaçlanıyor.

9 İLİMİZDE SOKAKTA SİGARA İÇME YASAĞI

İşte sokakta sigara içme yasağı bulanan illerimiz…

SİGARA YASAĞI OLAN İLLER

Koronavirüsle mücadele kapsamında Kahramanmaraş, Ordu, Giresun, Kastamonu, Denizli, Erzincan, Sinop ve Kütahya'dan sonra Muş'ta da açık alanlarda, cadde ve sokaklarda sigara içmek yasaklandı.

Muş´ta, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınına yönelik alınan önlemler kapsamında, cadde, sokak, meydan, park ve bahçe gibi kamunun ortak kullanım alanlarında sigara ve benzeri tütün ürünlerinin içilmesine yasak geldi.

Valilikten yapılan açıklamada, salgının görüldüğü andan itibaren kamu düzeni ve toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin ve salgının, bulaşmanın yayılımını kontrol altında tutma amacıyla İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca gerekli kararlar alınarak uygulamaya geçirildiği vurgulandı.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
0
wow
0
--
--