Hamile Gelinin Başına Öğle Bir Şey Geldiki Kimse İnanamadı

Hamile Gelinin Başına Öğle Bir Şey Geldiki Kimse İnanamadı Gelecek ile ilgili hepimiz planlar yaparız. Bazıları eğitim, bazıları kariyer bazıları mutlu bir evililik veya hepsini birden yaşamayı hayal eder. Ancak hernet kabul ettiği bir gerçek vardır ki, gelecekte bizi nelerin beklediğini, başımıza ne geleceğini katiyen bilemeyiz. Bunun en etkileyici örneklerinden biri Brezilya’da yaşandı. 31 yaşındaki Jessica Guedes nişanlısı Flavio ile uzun zamandır beraberydi. Asker olan Flavio ona evlenme teklif ettiğinde hayatının geri kalanını onunla geçirmeyi kabul etti ve beraber mutlu bir gelecek için planlar yapmaya başladılar.

--

Hamile Gelinin Başına Öğle Bir Şey Geldiki Kimse İnanamadı

Üstelik düğünden bir kaç ay önce hiç beklemedikleri bir haber de aldılar. Jessica hamileydi ve gelinlik giydiğinde bebeği 6 aylık olacaktı. Çift bu haberle daha da mutlu oldu. Jessica bir an önce üç kişilik bir aile olmak için sabırsızlanıyordu. Yeni evlerini tuttular, eşyalarını aldılar ve bebek odasını hazırladır. Bir yandan da düğün için bütün ayrıntıları düşünüyorlardı. Jessica her şeyin eksikliksuz olmasını istiyordu. Törende verilcek yemekler, ikramlarla en küçük detaysına kadar ilgilendi. 

Sonunda düğün günü gelip çattığında heyecan doruğa yükselmişti. Yeni hayatının ilk gününde olduğunu söyleyen Jessica gelinliğini giydikten sonra arkadaşının cep telefonuna poz verdiğinde çok mutluydu. Bir kaç dakika içinde kiliseye doğru yola çıkarak orada kendisini bekleyen müstakbel eşi ile hayatlarını birleştireceklerdi. 

Jessica yol boyunca düğünün eksikliksuz olması için bir kaç telefon görüşmesi yaptı. Yemek şirketi ve organizasyondaki sorumlularla görüştü. Kiliseye vardıklarında Flavio, onu dışarda bekliyordu. 

Ancak arabadan indikten sonra bir anda fenalaşarak yere yığıldı. Flavio yanına koşup ona yardımcı olmak istedi. Jessica’nın bilinci açıktı. Başının arkasında büyük bir ağrı hissettiğini ve hareket edemediğini ifade etti. Sonrasında ise Flavio’nun kollarında bayıldı. 

Kimse ne olduğunu anlayamazken hamile gelin en hızlıca ambulansa hastaneye kaldırıldı. İlk müdahaleyi yapan hekimlar genç kadının felç geçirdiğini ifade etti. Hamile olduğu için hekim kontrollerini hiç aksatmayan Jessica’nın o ana kadar bilinen hiç bir rahatsızlığı yoktu. Ama durum çok kısa süre sonra daha da kötüleşti ve Jessica’nın beyin ölümü gerçekleşti. 

Hastane yönetimi bebeğin sezaryenle alınmasına karar verdi. Başarılı bir operasyonla aşağı yukarı bir kilo ağırlığındaki bebek annesinin karnından alındı. Sophia adı verilen bebeğin 2 ay hastanede kalması gerektiği söylendi. 

Üzerinde hala damatlığı bulunan Flavio yaşadıklarına inanamıyordu. Birlikte yemin edecekleri saatlerde Jessica’nın ölüm haberini almıştı. Üstelik bunun yol açtığını da anlayamıyordu. Doktorlar ilk tetkiklerde genç kadının önce felç geçirip sonrasında hayatını kaybetmesine yol açan problemin gebelik zehirlenmesi olarak bilinen preeklampsi olduğunu belirtti. 

Bazı durumlarda hiç belirti göstermeyen bu problemin gebeler için en büyük risklerden biri olduğunu anlattılar. Flavio hekimları sessiz sedasız dinledikten sonra uzun süre konuşmadı.  En mutlu olmasını bekledikleri gününde kızlarını kaybeden acılı aile ise onun organlarını bağışlama kararı aldı. Çünkü bir hemşire olarak onun da bunu isteyeceğini biliyorlardı. 

Büyük eğlence için hazırlanan düğün salonu o anlarda bomboştu. Tabakların desenine kadar o düğün için her detayy ile ilgili plan yapan Jessica ise artık hayatta değildi. Ailenin talebi ile hazırlanan bütün yemekler ve ikramlar ihtiyaç sahibi insanlara dağıtıldı. 

Jessica hiç göremese de ufak kızı hayata tutunmayı başardı.  2 aylık tedavinin sonrasında babasıyla beraber büyük özenle hazırlanmış evlerine doğru yola çıktı.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
--
--