GSS Borcu Olan Milyonlara Müjde! Son Gün 31 Mart

GSS Borcu Olan Milyonlara Müjde! Borçlar Tamamen Siliniyor

GSS Borcu Olan Milyonlara Müjde! Son Gün 31 Mart
--

GSS Borcu Olan Milyonlara Müjde! Son Gün 31 Mart

Sigortalı çalışma yaşamına devam edemeyen, anne, baba veya eşlerden sağlık hizmetleri alamayan vatandaşlara zorunlu olarak sunulan genel sağlık sigortası kapsamı yani gss dikkate alınıyor. Bu insanlar 2021 tarihi itibari ile aylık gelirleri 1192 tl üstünde olan vatandaşlar için her ay derli toplu olarak 107,32 tl gss prim ödemeleri verilmek mecburluğunda kalıyor.

son başvuru tarihi 31 mart 2021

yükümlülük başladığı süreçlerden itibaren bir aylık süreç içerisinde insanlarin gelir testine girmesi gerekiyor.  eğer insanlar bu süreç içerisinde gelir testini kaçırırlarsa ve bu güne kadar daha bir kere bile gelir testine girmeyenler için yapılandırma kurallarında yeni bir hak geldi. Bu insanlar için 31 mart 2021 tarihine kadar hız kesmeden gss primleri, gelir testinden gelecek sonuçlara göre güncellemeleri yapılacak.

biriken faizler borçları silinecek

bir yandan da borçları olan insanlar 30 nisan 2021 tarihine kadar prim borçları üstünde ana paralarını peşin veya taksitler ile ödemeye devam ederlerse borçların gecikme cezaları ile bir arada gecikme zamlarının tamamı silinmiş olacak. Ödemeler şayet parça parça olarak yapılması tercih edilirse bütün ana para 30 nisan tarihine kadar ödenmesi gerekir. Örnekle açıklanacak olursa anapara borcu 6 bin 374 tl olan bir adam 3 bin 344 tl gecikme cezaları ile bir arada gecikme zammı olan gss’li insanlar 30 nisan tarihine kadar ana paranın tamamını ödemeleri halinde gelen 3 bin 344 tl gecikme cezalarını ödeme durumlarından kurtulmuş olacaklar. 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
--
--