gidenlere kabul edenlere kişi başı 3.150 tl ceza var

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz hafta korona virüsle mücadele kapsamında yeni önlemler almıştı. Fakat yeni vaka sayısında artış gösteren Bartın'da İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi'nin 4 Kasım tarihinde yapılan toplantısında bir takım yeni tedbir kararları alındı. Bu tedbirler kapsamında sosyal izolasyonun temini, fiziki mesafenin korunması ve hastalığın yayılım hızının kontrol altında tutulması amacıyla İl genelinde aile, akraba ve hane ziyaretleri yasaklandı.

gidenlere kabul edenlere kişi başı 3.150 tl ceza var
--

gidenlere kabul edenlere kişi başı 3.150 tl ceza var

Korona virüs salgının ülkemize geldiği Mart ayında alının kararlar doğrultusunda bütün illerde geçerli olarak topluca vatandaşların bir arada olduğu 'Taziye Evlerine' ziyaret yasaklanmıştı.

 CEZASI NE KADAR?

Jandarma ve polis ekiplerince İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi hane ziyareti yasağının uygulandığı illerde misafir olduğu ve kabul ettiği belirleme edilen kişilere evde bulunan kişi başına 3 bin 150'şer TL ceza veriliyor.

15 BİN LİRA  CEZASI KESİLMİŞTİ!

En son ev ziyaretlerinin yasaklandığı Bartın'da misafirliğe gittiği ve misafir kabul ettiği belirleme edilen 5 şahsa 3 bin 150’şer TL cezai prosedür uygulandı.

Jandarma ekiplerince İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararı gereği M.Y., H.A., H.Y., A.Y. ve F.A. adlı şahıslara 3 bin 150'şer TL olmak suretiyle toplam 15 bin 750 TL idari para cezası uygulandı.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
--
--