Genç Kız Sokakta Gördüğü Yaşlı Adama Yeni Bir Hayat Sundu

Genç Kız Sokakta Gördüğü Yaşlı Adama Yeni Bir Hayat Sundu Her gün bizi üzen, umutsuzluğa sevkeden bir çok haber duyuyoruz. İnsanlar dünyanın her geçen gün daha kötü bir yer olduğunu belirterek eskileri özlüyor. Fakat yine de dünya üzerinde kalpleri birbirinden güzel insanlar var. Bunlardan bir tanesi de Violetta. Bu videoda, genç kızın herkese örnek olacak davranışını paylaşıyoruz.

Genç Kız Sokakta Gördüğü Yaşlı Adama Yeni Bir Hayat Sundu

Hikayenin kahramanlarından biri Anatoly

Anatoly, annesi ve eşiyle rahat bir evde yaşayan işçi sınıfından sıradan bir adamdı. Önce annesini, sonra da eşini kaybetti. 2004 yılında eşinin vefatıyla beraber yaşadığı bu trajik olaylara dayanamadı. Hem manevi hem de maddi olarak çıkmaza girmişti. 

Yaşlı adam yeğeni ile beraber yaşamaya başladı. Ama kısa bir süre sonra herhangi bir yardım veya destek olmadan amcasını sokağa attı. Yeğeni, Anatoly'e bir kadınla tanıştığını ve bir aile kurmak istediklerini dolayısıyla evlerinde ona yer olmadığını söyledi. 

3 yıl boyunca Anatoly bakımsız ve fazlasıyla eski bir barakada yaşadı. Çünkü kirasını karşılayabileceği tek yer burasıydı. Ama yaşadığı yerin yıkılmasıyla beraber yeniden sokaklara dönmek zorunda kaldı.

2018 yılı Temmuz ayında Anatoly felç geçirdi.  Yoldan geçenler adamı çalılıkların arasında yatarken buldular ve hemen ambulansı aradılar. 7 gün süren tedavinin ardından doktorlar hastaneden taburcu ettiler.  Anatoly gidecek bir yeri olmadığını söylese de, “bu bizim sorunumuz değil” yanıtını aldı.  

Bir sonraki gün Violetta arkadaşlarıyla beraber yürürken yaşlı adamı gördü. Adamcağız tek başına Violetta'nın yaşadığı yerin yakınında oturuyordu. Violetta, Anatoly'nin yanına gitti ve konuşmaya başladılar. Adam bütün yaşadıklarını anlattı.

Anatoly, Violetta ile tanıştığında yaşaması için herhangi bir nedeni olup olmadığını düşünüyordu. Çaresizdi ve geleceğe dair herhangi bir umudu yoktu. Ancak ikilinin tanışması hayatlarını değiştirecekti.

Violetta, adamın hayat hikayesinden çok etkilendi ve Instagram'da bir gönderi paylaşarak herkesten destek istedi. Binlerce internet kullanıcısının desteği ile Violetta, Anatoly için bir ev kiraladı ve kıyafet, yiyecek, ilaç ve telefon gibi ihtiyacı olan her şeyi kendisine sağladı.

Anatoly şu an sıcak ve temiz bir evde yaşıyor. Violetta ise hemen hemen her gün kendisini ziyaret ediyor. Bunun bir hayat boyu kendini adayacağı bir şey olduğunun farkında ama 'Tolya Amca' dediği bu adamla ilgilenmekten keyif alıyor. 

Anatoly onu sokaktan alıp huzurlu bir yaşam sağlayan Violetta'ya minnettar olduğunu söylüyor.  Tamamen iyileştikten sonra onunla ufak bir seyahate veya balık tutmaya çıkmak istediğini anlatıyor.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0