Geliri olmayana devletten 817 lira maddi destek!

Geliri olmayana devletten 817 lira maddi destek!

Geliri olmayana devletten 817 lira maddi destek!

Geliri olmayana devletten 817 lira maddi destek!

Geliri olmayana devletten 817 lira maddi destek! Engelliler, sosyal emniyeti olmayanlar, yaşlılar, anne ya da babası olmayan yardım etmeye muhtaç çocuklara, SGK ve Vakıflar Genel Müdürlüğü yönünden aylık bağlanıyor.

Yüzde 40 ve üzeri engelli olup da sosyal emniyeti bulunmayan engelliler ve yaşlılarla anne ya da babası olmayan (yetim) muhtaç çocuklara, Sosyal Emniyet Kurumu (SGK) ve Vakıflar Genel Müdürlüğü yönünden aylık bağlanıyor. Bu şahıslar sağlık hizmetinden de bedava yararlanıyor. Muhtaç ve engelliye bu sene 817 lira maaş bağlanacak.

POSTA VEYA İNTERNET

Başvuru amacıyla form doldurmak gerekiyor. Sağlık meselesi olanlardan sağlık kurulu raporu isteniyor. Toplanan belgelerin ikamet edilen yerdeki ‘Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekiyor. Başvurular şahsen, posta yolu ile ya da genel müdürlüğün internet sitesi (vgm.gov.tr) üzerinden yapılıyor. Aynı aileden yalnızca bir şahsa aylık bağlanabiliyor.

ARANAN ŞARTLAR NELER?

Muhtaçlık aylığı amacıyla başvuru edecek bireyin sosyal emniyeti olmayacak. Herhangi bir gelir ya da aylığı bulunmayacak. Mahkeme kararı ya da kanunla bakım altına alınmamış olacak. Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı (ev, ticari taksi gibi) olmayacak. Geliri olanların ise aylık geliri 592 lirayı aşmayacak. Herhangi bir aylık bağlanmamış olacak.

Tepkiniz nedir?

like
3
dislike
0
love
1
funny
1
angry
1
sad
1
wow
1