Erkek Çocuğa Etek Giydirip Parka Götürdü, Söyledikleri İse Sizi Şaşırtabilir!

Erkek Çocuğa Etek Giydirip Parka Götürdü, Söyledikleri İse Sizi Şaşırtabilir! Amerika'da hayatını sürdüren jen anderon, 3 yaşındaki oğlu roo iile sık sık çok sevdiği parka gidiyor.du. Jen bir bankta oturup kitap okurken roo, sevdiği oyuncaklarla zaman geçiriyor, yeni dostlar ediniyordu. En üst seviye akıllı ve sıcakkanlı bir çocuk olan roo, uzun saatler süresince sıkılmadan parkta kalıyordu. Fakat küçük çocuk parka gelirken çoğunlukla tutu denilen bir etek giyiyordu. Bir erkek evladının üstünde etek gören şahışlar  zaman zaman durumu sorgulasa da verilen tepki çoğunlukla uzun bakışlar ya da gülümesemelerin ötesine geçmiyordu. 

Erkek Çocuğa Etek Giydirip Parka Götürdü, Söyledikleri İse Sizi Şaşırtabilir!
--

Erkek Çocuğa Etek Giydirip Parka Götürdü, Söyledikleri İse Sizi Şaşırtabilir!

Jen ve rood öğle vakti parka geldikleri bir gün olay bambaşka bir boyut kazandı. Oldukça sinirli olduğu farkedilen bir kişi hızlı adımlar kadınla oğlunu yanına geldi. Roo yine tutu giymişti. 
Adam yanlarına gelir gelmez "bunu oğluna niye yapıyorsun" diye bağırdı. Arkasından roo'ya dönerek doğrudan çocukla konuştu. "bunu sana yapmaya devam etmemeli. Sen erkeksin, ona izin verme" dedi. Küçük çocuğa annesinin "kötü bir anne" olduğunu ve onu istismar ettiğini de dile getirdi.

 
Gittikçe sinirlenen adam daha sonra cep telefonunu çıkarıp roo ve annesinin fotoğrafnını çekti.  "artık herkes bilecek, gününü göreceksin" diye bağırarak yanlarından uzaklaştı. 
Oldukça korkan ve bir yandan da kendisine yöneltilen suçlama sebebiyle sinirlenen jen, adamın iyice uzaklaştığından emin olduktan sonra oğluyle bir arada eve döndü ve polisi aradı. 
Eve gelen ekipler bayanın ifadesini alıp rapor tuttular. Oldukça korkmuş taktirde olan kadını sakinleştirmeye çalıştılar. Bölgede bir süre arama yapılsa da parktaki sinirli adamın izi bulunamadı.
Bütün gece olayı düşünen jen adamın fotoğraf çekerken dile getirdiği "herkes bilecek" sözü üzerine harekete geçmeye karar verdi. 


Oğlunun etekli bir resmini çekip facebook hesabından paylaştı ve parkta hayatını sürdürdüklerinı anlaattı. Jen, tutu giymeyi oğlunun çok sevdiğini dile getirdi.küçük çocuk annesine, "bu halde daha güzel ve cesur hissediyorum" diyordu. Jen de erkek çocuğu olsa da dilediği gibi giyinebileceğini düşünerek ona karışmadığını belirtti. Ve bunun sonucunda parkta başından geçen olaya karşı destek istedi. 
Bayanın paylaşımı kısa sürede viral oldu. Yüzbinlerce kişi fotoğrafı birbirine gönderirken büyük bir kesim ona hak veriyordu. Hatta, bu desteği göstermek için bir akım başlattılar. 


Tutus for roo etiketini kullanan yüzlerce kişi, tutu giyerek çekildikleri resimlerı sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladılar. Hatta bazı ünlü isimler de bu furyaya katılarak bu halde poz verdi. 
Aniden herkesin konuştuğu hadisede jen'e destek verenler çoğunlukta olsa da bir kesim de parktaki adam gibi düşünüyordu. Küçük bir çocuğun cinsiyetine göre giydirilmesi gerektiğini, erkek çocuğun sırf öyle istiyor diye etekle gezemeyeceğini savunuyorlardı. 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
1
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
--
--