Emeklilik için gün sayan vatandaşlar için müjdeli haber Geldi

Emeklilik için gün sayan vatandaşlar için müjdeli haber Geldi Her  gün sgk'dan müjdeli haberler Gelmeye Devam Ediyor  Bu Müjdeli Habere Bir Yenisi Daha Eklendi.  Emeklilikte yaş Şartları her yıl ileriye doğru atılırken, sgk 8 yıl erken emeklilik için müjdeli haberi son dakika haber olarak duyurdu. Sgk’nın 8 yıl erken emeklilik müjdesine sevinen vatandaşlar haberin ayrıntılarını araştırmaya başladı.

Emeklilik için gün sayan vatandaşlar için müjdeli haber Geldi
--

Emeklilik için gün sayan vatandaşlar için müjdeli haber Geldi

Vatandaşları Mutlu Edecek erken emeklilik müjdesi sgk'dan Süpriz Şekilde geldi
İnsanlar meşgul çalışma hayatından sonra en fazla ne zaman emekliye ayrılabilirim? Bir an önce prim günlerini tamamlayıp emekli olmak için çalışırlar. Tüm ülkelerin emeklilik uygulamaları bambaşkalık gösterir. Ülkemizde yıl, prim günü ve yaş koşulını bir arada tamamlayıp emekli olunabiliyor. İstisnai bazı durumlarda erken emekli olunabiliyor. Peki, bu 8 yıl erken emekli olmak için gerekli koşullar nelerdir? Sgk'dan gelen 96 ay erken emeklilik haberinden sonra vatandaşlar ne zaman emekli olacaklarını hesaplıyor. 8 yıl erken emekli olmak için 04.10.2000 senesinden önce bağ-kur tescili yaptıran vatandaşlar yararlanabilecek. 

Erken emeklilik için Aranan Şartlar nelerdir?
04.10.2000 tarihinden önce bağ-kur tescili yaptıran vatandaş 20.04.1982 tarihine kadar geri çekebilirler. Esnaf olan vatandaşlar ise 22.03.1985 tarihine kadar geri çekebilirler. 01.10.2008 tarihinden önce bildirim yapan insanlar ise 04.10.2000 tarihine kadar geri çekme hakkına sahip olacaklar. Vatandaşlar başvurularını bizzat kendileri sgk'ya yapmaları gerekir. Erken emeklilik fırsatından tüm bu koşulları taşıyan vatandaşlar yararlanabilir. 

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
4
sad
0
wow
0
--
--