Emekli Olamadım Diye Üzülme 1800 TL Anında Ödeme! İşte Şartlar Haberimizde

Emekli Olamadım Diye Üzülme 1800 TL Anında Ödeme! Kimliğinizle Gitmeniz Yeterli Emekli olmayan vatandaşlara yapılacak olan 1800 liralık ödeme için gerekli şartlar ne? Nasıl başvurulur? Ne zaman alınır? Sadece kimlik ile başvuru yeterli mi? Tüm merak edilen bu soruların yanıtı sizler için derledik. Ödemelerin ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Emekli Olamadım Diye Üzülme 1800 TL Anında Ödeme! İşte Şartlar Haberimizde
--

Emekli Olamadım Diye Üzülme 1800 TL Anında Ödeme! Kimliğinizle Gitmeniz Yeterli

Emekli olmayan vatandaşlara yapılacak olan 1800 liralık ödeme için gerekli şartlar ne? Nasıl başvurulur? Ne zaman alınır? Sadece kimlik ile başvuru yeterli mi? Tüm merak edilen bu soruların yanıtı sizler için derledik. Ödemelerin ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz.

Nasıl başvuru yapılır?

Herkesin hayali olan emekliliği hak etmek oldukça zor. Emekli olmak için uzun yıllar çalışılmış olsa dahi bazen yaş ve prim ödemelerinin beklenilmesi gerekiyor. Eğer çalışmıyorsanız ve emekli olmak istiyorsanız 25 yıl boyunca her ay 750,44 lira ödeme yaparak 225 bin TL ödeme yapmanız gerekiyor. Hiçbir kurumdan çalışmanız ya da yeterli primiz olmasa dahi emekli olmak mümkün. Eğer 65 yaşından büyük iseniz devletten üç ay için 1800 liralık prim alabilirsiniz.

Bu yardımdan faydalanmak için resmi olarak ikamet ettiğiniz yerin il/ ilçe sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına nufüs cüzdanı ve bir dilekçe ile başvurabilirsiniz.

Başvuru için gerekli şartlar ise şöyle:

- 65 yaşını geçmiş olmak

- Kişi başına düşen net gelirin, asgari ücretin 3/1’ine tekabül eden 801 TL’den az olması

Bu kanun ile sağlıktan da faydalanmak mümkün

Tamamen karşılıksız olan bu yardım Torba Kanunla çıkarıldı ve üç ayda bir toplu olarak ödemesi yapılıyor. Ayrıca bu yardımdan faydalanan vatandaşlar hiçbir prim ödemeden SGK’nın sağlamış olduğu tüm sağlık yardımlarından da faydalanabiliyor.

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
--
--