Cildi Gençleştiren, Beyazlatan, Parlatan, İnatçı Lekeleri yok eden Evde Kavun Çekirdeği Maskesi

Cildi Gençleştiren, Beyazlatan, Parlatan, İnatçı Lekeleri yok eden Evde Kavun Çekirdeği Maskesi

Cildi Gençleştiren, Beyazlatan, Parlatan, İnatçı Lekeleri yok eden Evde Kavun Çekirdeği Maskesi

Kavun  çekirdeği maskesi  ,ciltteki İnatçı lekeleri yok eden,gençleştiren ,beyazlatan,parlatan basit tarif
Kavun çekirdeğinin güneş lekesi,doğum lekesi,koyu lekeler,gibi tüm cilt lekelerini temizleyen  özelliği vardır. Cildi beyazlatır, gençleştirir ve besler . A, b, c gibi çok fazla vitamini içeriğinde bulunduran ve sağlığımız için oldukça yararlı olan kavunun cildimize de büyük yararları bulunmaktadır.
Ilk başta kavunu ortadan 2 ye kesiyoruz . Yalnızca yarısının içini kullanacağız. Küçük bir kavunun yarısının çekirdeklerini bir kâseye alıyoruz. Sonra bu çekirdekleri mutfak robotumuza koyuyoruz.içine 2 su bardağı su koyuyoruz.1 fincanda bal ilave ediyoruz.daha sonra tüm bunları bir güzel mutfak robotumuzla çırpıyoruz.süt rengi alana kadar bu işleme sürüyoruz. Daha sonra bu karışımı çekirdeklerinden arındırmak için ince bir süzgeç ile  süzdürüyoruz. 
Kavun çekirdeği sütümüz artık hazır .7 gün süresince hergün denediğiniz de bambaşkalığı göreceksiniz.
Cildimize hafif baskılar yaparak uyguluyoruz. Cildimiz de kuruyunca, tekrar uyguluyoruz yarım saat lik dilim arasında bu halde 3 kez uyguluyoruz. Akşamları bu uygulamayı yapıyoruz ve bu karışımı buzdolabında saklıyoruz. Karışımı 1 hafta buzdolabında saklayabilirsiniz.1 hafta sonra yenisini hazırlıyoruz.ve maskeden sonra  yüzünüz ılık su ile yıkayın. 
Kavun maskesi birçok bitkisel maske gibi cildin nemlenmesini sağlar. Gözeneklerin açılmasına ve cilt üstünde leke oluşmasını engeller.
Cilt üstünde oluşan yağlanmanın kontrol altına alınmasını sağlar.
Akne ve sivilce oluşumlarını en aza indirir.
Cildin gerginliğini alarak cilde, ferah ve yumuşak bir his kazandırır.
Kavun maskesi özellikle kuru ciltleri olan ve kuru ciltleri sebebiyle cilt üstünde aşınma olan insanlar için çok yararlıdır. Kuru ciltler için yapılacak en ideal bakımlardan biri kavun maskesidir.
Siyah noktaların oluşumunu engelleyici bir özelliği bulunmaktadır.
Yaşlanmayı dolaylı yoldan erteler. Cilt üstünde oluşan kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
Cilt üstünde ki hücrelerin daha hızlı yenilenmesini sağlar. Bu sayede cilt daha iyi bir görünüm kazanır. Kadife gibi görünüm elde edilir.
Göz çevresine uygulandığında gözaltı morluklarının giderilmesine fayda sağlar.
Cildin daha parlak ve diri görünmesini sağlar.
Cilt üstünde oluşan yaraların iyileşmesinin arkasından kalan izlerin daha çabuk ve doğal yoldan düzelmesine fayda sağlar. 

Tepkiniz nedir?

like
8
dislike
1
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1