Bu Kadın 20 Yıldır Suyun İçinde Yaşıyor. Nedeni Öğrenince Şok Olacaksınız.

Bu Kadın 20 Yıldır Suyun İçinde Yaşıyor. Nedeni Öğrenince Şok Olacaksınız.

--

Bu Kadın 20 Yıldır Suyun İçinde Yaşıyor. Nedeni Öğrenince Şok Olacaksınız.

1. Paturani hosh

Yıllar süresince size devamlı acı veren iltihaplı bir hastalıkla başından geçennızı hayal edin. Üstelik teninize çarpan havanın bile canınızı acıttığını düşünün. 

1998’de hindistan’da hayatını sürdüren paturani hosh düşünmesi bile en üst seviye rahatsız edici olan böyle bir hastalığa yakalandı. 65 yaşındaki kadına daha önce görülmemiş ve tedavisi olmayan bu hastalıkla yaşaması gerektiği söylendi. 

Paturani zaman arasında acısını hafifleten tek şeyin su olduğunu farketti. Bu yüzden başından geçen bölgede evinin hemen yakınında olan bir göle gidip suya girmeye başladı. 

Zamanla hastalığın etkisi artınca paturani artık sudan çıkamaz oldu. Günde 12 ile 14 saatini su arasında geçiren kadın bu halde tam 20 yıl yaşadı. Bazıları ona deli gözüyle baksa da, aslında onun acısını hafifleten tek şey bu suyun arasında durmasıydı. 

2. Amoo hadji

80 yaşındaki amoo hadji “gezegenin en kirli adamı” olarak tanınıyor ve kendisi bu ünü mutlaka hakediyor.  İranlı adam herhangibir sağlık sorunu olmamasına karşın sabun ve sudan nefret ettiği için 60 yıldır banyo yapmadığını söylüyor. 

Vücudunu kir tabakası kaplayan adam, 60 yıldır tıraş da olmuyor.

Hadji'nin tek özel zevki ise kendi gibi yeterince kirli olan, su borusundan yaptığı piposu.

Hadji piposuyla hayvan gübresini ciğerlerine çekiyor.

3. Paul alexander

1952’de henüz 5 yaşındayken geçirdiği çocuk felci yüzünden solunum kuvvetliğü çeken paul alexander, tam 67 yıl süresince “çelik ciğer” adı verilen bu cihazın arasında yaşıyor. 

Uzun zamanli kullanılmaması gereken ve 60’lardan beri üretilmeyen bu cihazın içerisinde hayatını sürdüren paul'ün artık boyundan aşağısı felç taktirde… hayatı süresince güvendiği cihaz onu bu hale getirmişti fakat paul yılmadı ve birçok başarıya da imza attı…

Hayatını sürdürdüklerinı bir kitap haline getiren yaşlı adam çelik bir fanusun arasında olsa da yaşamanın güzel olduğunu söylüyor. 

4. Miguel restrepo

Kolombiya'da hayatını sürdüren miguel restrepo evsiz kalınca kendisine terk edilmiş bir bölgenin kanalizasyonunda yeni bir yaşam kurdu. Eskiden madde bağımlısı olan restrepo evsiz kaldıktan sonra ailesini de alarak 3 metre genişliğindeki bu alana yerleşti.


22 yıldır eşi maria garcia ve köpeği blackie ile bir arada medellin kentindeki kanalizasyonda hayatını sürdüren restrepo'nun “evinde” bir ocak, yatak ve hatta televizyon bile bulunuyor.


5. Mahant amar bhartı 

Hindistan'da mahant amar bharti isimli adam 44 yıldır sağ kolunu devamlı yukarıda tutuyor. Uyurken, yemek yerken, yürürken, yıkanırken kolu hep havada.


Amar brahti  elini havaya kaldırmasından üç yıl önce; Ailesini, dostlarını ve İşini kendini dine adamak için terk etmiş.o gün bugündür uykusunda bile sağ kolunu hiç ama hiç indirmiyor. 44 senedir çektiği tüm ağrıya ve kolundaki deformasyona karşın kolu hala havada. Amar brahti ji, bunu yaparken iç huzuru bulduğunu söylüyor. Halk ise onu kutsal görüyor.

6. Prahlad jani

Çok fazla insanın yemek yemeden, vücudundaki protein kaynaklarını kullanarak haftalarca yaşayabilir. Fakat uzmanlara göre yuvarlak olarak bir insan su içmeden üç ya da dört gün hayatta kalabilir.  hindistan’da hayatını sürdüren prahlad jani adlı bu adam ise 8 yaşından beri yani 70 yıldır hiçbirşeyi yemediğini ve içmediğini öne devam ediyor. 

Başlangıçta çok ciddiye alınmayan bu iddia daha sonra bazı doktorların ilgisini çekti. Jani’yi hastaneye yatırıp durumu incelemek istediklerin yaşlı adam bunu kabul etti. Hastanede kaldığı 10 gün süresince da yemek yemeyen, su içmeyen ve tuvalete gitmeyen adamın sağlık durumunun ise en üst seviye iyi olduğu öğrenildi. 


7. Donnie ve ronnie galyon

Gezegenin en uzun zaman hayatını sürdüren yapışık ikizleri donnie ve ronnie 68 yıllık hayatlarında hep yüzyüzeydiler. Aynı bedeni paylaşan ikizler kardeşleri jim’in de yardımlarıyla günlük ihtiyaçlarını karşılıyorlardı. 

Doğduklarında ayrılmaları hususunda doktorlar uzun zaman kafa yormuştu. Kendilerine ait kolları, bacakları ve kalpleri bulunsa da sindirim sistemlerinin ortak olması, ikizlerden birinin yaşamına mal olabileceği için aile operasyonu kabul etmemişti. 

Tepkiniz nedir?

like
4
dislike
8
love
3
funny
3
angry
6
sad
6
wow
24
--
--