Bu Bitki Erkek Ve Kadınlar İçin Süper İlaç

Bu Bitki Erkek Ve Kadınlar İçin Süper İlaç

Bu Bitki Erkek Ve Kadınlar İçin Süper İlaç

Bu Bitki Erkek Ve Kadınlar İçin Süper İlaç 

Ege ve akdeniz yerlerinde yaygın olarak olan çoban çökerten bitkisi sağlık bakımından birçok fayda sağlıyor. Bitkinin erkekler üstündeki etkileri ise mucizevi.
Sert iğnelerinin ayağa batması yüzünden ‘çoban çökerten’ adı verilmiş olan bitki, erkek ve kadın sağlığı üstünde oldukça etkili. Çoban çökerten bitkisi halk içinde deve çökerten ve çarık dikeni isimleri ile de anılmaktadır.Çoban çökerten bitkisinin en etkili yararları içinde şunlar yer almaktadır: 

Sporcular fiziksel performansı arttırıcı etkileri yüzünden çoban çökerten bitkisinden faydalanabilir. Kas gücünü arttırdığı gibi, vücut dayanıklılığı da arttırır.

Kullananlara ruhsal ve duygusal açıdan zindelik verir.

Erkeklerde beyinden hipofiz bezinden salgılanan testosteron hormonunu arttırır, andropozun etkilerini azaltır.

Erkeklerde prostat iltihabını önler ve prostat gelişiminin olmamasını sağlar. 

Şeker hastalarında, damar tıkanıklığı olanlarda yararlı olur.

Hipertansiyon hastalarında dengeleyici olarak kullanılır.

Gözlerdeki bazı problemlerda çoban çökerten bitkisi tavsiye edilir.

Vücudun direncini arttıran şifalı bir bitkidir.

Damarlarda oluşan plakların giderilmesinde etkilidir. Bu sebeble kalp hastalıklarından koruyucu etkisi bulunmaktadır.

Kolesterolün ve kan yağlarının dengelenmesinde etkilidir.

Böbrek sorunlarında, böbrek kumu ve taşının düşürülmesinde kullanılır.

İdrar yolları için doğal bir antiseptik özelliğine sahiptir. İdrar kaçırma, idrar yollarında kanama, ağrılı idrar yapma gibi etkileri düzeltir.

Bayanlardaki hormon dengesinin kurulmasına fayda sağlar. Adet öncesinde ve menopoz döneminde olan problemlerın azaltılmasını sağlar. Hamilelik döneminde yaşanabilecek düşüklerin engellenmesinde etkilidir.

Çoban çökerten kullanımı: Bu şifalı bitkiyle demlemeyle hazırlanacak çay, gün arasında yalnızca bir bardak içilmelidir. Daha çok miktarda içilmesi tansiyonu düşüreceğinden, tavsiye edilmez. Tansiyon hastası olanlar, ilaçlarla bir arada bu bitkiyi nasıl kullanacağını doktoruna danışmalıdır. Bitkiyle hazırlanacak kürler 30-60 gün kadar kullanılmalıdır. Hazırlanan çayı kısa bir süre buzdolabında saklanabilir. Daha sonra bir müddet ara verilmesi gerekir. Etkili bir bitki olmasından, kesinlikle bir uzmana danışılarak kullanılması gerekir. Erkeklerin arkadaşu olarak tanınan bitkiyi, hazır kapsüller halinde satın almakta mümkündür. 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0