Bu Adam Tam 80 Yıldır Hiçbir Şey Yiyip İçmiyor!Kim Bu Adam

Bu Adam Tam 80 Yıldır Hiçbir Şey Yiyip İçmiyor!Kim Bu Adam

Bu Adam Tam 80 Yıldır Hiçbir Şey Yiyip İçmiyor!Kim Bu Adam

İsmi Prahlad Jani 13 Ağustos 1929 Hindistan doğumlu. Yani şu an 91 yaşında. Prahlad Jani nerdeyse 80 yıldır hiçbir şey yiyip içmediğini iddia ediyor. Daha da ilginci 2003 ve 2010 yılında yapılan bir takım testler ve gözlemler de onu  bu iddiasını doğruluyor. Bu adam 80 yıldır hiçbir şey yemeden nasıl hayatta kalabiliyor ? 

Prahlad Jani 1929’da Mehsana’nın Chrada köyünde dünyaya geldi, henüz 7 yaşındayken Gujarat eyaletindeki  evini terk ettti ve doğaya kaçtı ormanlara... 8 yaşına kadar ne yaptığı bilinmiyor, tahminlere göre bir yerden bir yere sürüklenip durdu, hayatta kalabilmek için ufak tefek işler yaptı ve kalan zamanını da doğada geçirdi. Prahlad 8 yaşındayken radikal bir değişim yaşadı, bu manevi bir değişimdi ve bu değişim öyle bir değişimdi ki, onu yemeğe ve suya ihtiyaç duymadan 80 yıldan fazla bir  süre hayatta tutmayı başardı.
 
Jani’ye göre 8 yaşındayken ilahi bir güç tarafından kutsanmıştı. Kendisi o günden beri Hint mitolojisindeki Kutsal Ana Durga’nın yolundan gitmeye devam ediyor. Durga Hinduzim’deki en üstün tanrıça formudur. Tasvirinde bir aslan üstündedir ve onu sürer, birden fazla kolu vardır ve kollarında ölümcül silahlar taşır, elleri mudra şeklindedir. 

Jani yıllarca önce ulu tanrıçanın ona bir sıvı verdiğini; bu sıvı sayesinde, damaktan aşağıya düşen yiyecek veya içeceklere ihtiyaç duymadan yaşadığını söylüyor. Ona göre her şey bu kadar basit, şaşırılacak hiçbir şey yok bu gayet normal. 

1970’den beri Gujarat’taki yağmur ormanlarındaki bir mağarada keşiş olarak yaşıyor. Her gün saat sabah 4’te uyanıyor ve zamanının çoğunu meditasyon yaparak geçiriyor. Bu onun en mutlu olduğu saatler.
İnsanların yemek yemeden, vücutlarındaki protein stoklarını kullanarak haftalarca yaşaması mümkün. Ancak uzmanlara göre ortalama bir insan su içmeden 2 ya da 4 gün yaşayabilir. Oysa Prahlad Jani 80 yıldır bu şekilde yaşadığını iddia ediyor. 

 Jani üzerinde kırmızı elbisesi, burnunda halkası, omzuna kadar uzanan saçları ve elbisesinin üzerindeki desenleriyle ilginç bir görünüme sahip. Onu mataji ya da ilahe diye çağırıyorlar. Damağında bulunan delik sayesinde yemek ve su olmadan yaşayabildiğine inanıyor. O adeta bir bitki gibi yaşıyor. 

2003 yılındaHindistandaki hastahaneler zinciri Sterling Hastahaneleri’nin birisinde doktor Sudhir Shah ve Ahmedabad 10 gün boyunca Jani’yi gözlemledi. Jani bu 10 günü kilitli bir odada yalnız başına geçirdi. Doktorlar 10 gün boyunca Jani’nin idrar ya da dışkı çıkarmadığını, ancak idrarın mesanede oluştuğunu tespit ettiklerini söylediler. Hastahane sözcüsü, Jani’nin fiziksel olarak gayet normal olduğunu, böyle bir şeyin nasıl mümkün olabildiğini hala anlamadığını açıkladı. Doktorlar Jani’nin bu sıra dışı hayatta kalma yeteneğini doğrulamışlardı, ancak bu çalışmalar bilimsel bir dergide yayınlanmadı, gözlemlere dair birçok kanıt hala şüpheli. Çalışma sonra erdiğinde akıllarda şüphe uyandıran bir çok detay vardı ama belki en önemlisi; Jani’nin, çok az bir kilo vermiş olmasıydı, tahminen 200 gram. Sadece 10 günde 200 gram verdiyse, 80 yıldır 
hiçbir şey yemeden nasıl hayatta kalabilmişti ? 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0