Beklenen Müjde Geldi! Kira,Elektrik,Su,Doğalgaz Ödemelerini Devlet Karşılayacak

Beklenen Müjde Geldi! Kira,Elektrik,Su,Doğalgaz Ödemelerini Devlet Karşılayacak

Beklenen Müjde Geldi! Kira,Elektrik,Su,Doğalgaz Ödemelerini Devlet Karşılayacak

Beklenen Müjde Geldi! Kira,Elektrik,Su,Doğalgaz Ödemelerini Devlet Karşılayacak

Devlet üstünden gelen müjdeli haber karşısındakira, elektrik, doğal gaz ve su ödemelerinin devlet kapsamında geleceği bildirildi. Ekonomik anlamda zorlular ile karşı karşıya olan vatandaşlar için bir yandan hibe destekleri sunulurken kira desteklerinin yanında bir de fatura ödemeleri verilecek. Darda olan esnaflar için kira ve fatura ödemeleri kapsamında verilen hibe destekleri için ticaret bakanı ruhsar pekcan; Global kapsamda firmaların sosyal mesulluk projeleri ile alakalı görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

korona virüs süreçlerinde vaka sayıları aniden tavan yaptığı için gerekli tedbirler alınmaya başladı. Birçok iş yeri bu zorlu günlerde iş yerlerini kapatmak ya da ara vermek mecburluğunda kaldı. Zorlu günler ile karşı karşıya olan halk devletten bir destek gelmesi için müjdeli haber bekliyordu. Uzun zamandir gündemde yerini alan konular için ticaret bakanı ruhsar pekcan üstünden gelen açıklama ile netlik kazandı.

darda olan esnaflar için hem fatura hem de kira ödemeleri kapsamında hibe destekleri verilmesi için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini açıkladı. Bunun arkasından ticaret bakanı ruhsar pekcan; Kira, elektrik, doğal gaz ve su fatura kapsamında ödemelerin verileceği bildirildi. Sosyal mesulluk proje destekleri ile bir arada hibenin verilecek olduğu bildirildi.

hibe destekleri gelmeye sürüyor

ticaret bakanı ruhsar pekcan yaptığı açıklama kapsamında zorlu günler geçiren esnaflar için müjdeli haberi de verdi. Ticaret bakanı ruhsar pekcan; Esnaflar için kiradan su faturasına, elektrik faturasından doğal gaz faturasına kadar hibe destekleri verilecek. Hazine ve maliye bakanlığı ile görüşmelerin hız kesmeden devam ettiği bildirildi. Ticaret bakanı ruhsar pekcan; Bir yandan da global kapsamda olan esnaflar ile iletişimde olduklarını ve sosyal mesulluk projesi ile bir arada desteklerin verilecek olduğu bildirildi.

kira ödemelerine müjde!

hazine ve maliye bakanlığı esnaflara fatura ve kira karşılıklarında hibe ödeme yardımlarının verilmesi için görüşmelerin hız kesmeden devam ettiğini aktaran ticaret bakanı ruhsar pekcan; Kredi kanatlarında da müjdeli haberi getirdi. Ticaret bakanı ruhsar pekcan; Yaptığı açıklama esnasında; ‘’ hazine bakanlığı üstünden esnaflar için kullandırılan düşük faiz oranlı krediler ertelemelerden ötürü 1 ocak ve 31 ekim tarih içinde halkbank aracılığı ile meydana gelen gelir kaybının 2,6 milyar lira olduğunu bildirdiler. Oda, borsa mevduatları karşısında bankalara ödenmesi ile bir arada kaynaklardan düşük faiz kredi imkanları da geldi. 50 binin üstündeki firma için 3 milyar lira nefes kredisi kullandırıldığı hakkında’’ açıklamalarını aktardı.

esnaflara bambaşka destekler gelecek

esnafların bu zorlu günlerde hayatını sürdürdükleri mağduriyet durumlarının farkında olduklarını aktaran ticaret bakanı ruhsar pekcan yaptığı açıklama kapsamında; ‘’ yakın zamanda haberlerinin verileceği birçok çalışma başlatıldı. Bakanlık kapsamında global yapıda yer alan firmalar ile iletişime geçildi. Bu tarz firmalar için sosyal mesulluk projesi ile bir arada esnaflarda ne gibi desteklerin verilebileceği görüşüldü. Onlar için de çalışmalar sürüyor ‘’ biçiminde açıklamasını sundu. 2021 senesinde artacak olan ticaret bakanı ruhsar pekcan, koop – des kapsamında da 133 bambaşka kooperatifte 143 bambaşka projeni yer aldığı ve bütçe tutarlarının tam 18 milyon 128 bin 870 tl seviyesinde olduğu bildirildi. Bu tarz projeler için 13 milyon 648 bin 399 tl değerinde hibe destekleri de verilecek. Bir yandan da ticaret bakanı ruhsar pekcan açıklaması esnasında; ‘’ bu sayılara tam 4 ayda erişim sağlandı. Bu proje için çalışmalar hız kesmeden sürüyor. 2021 yılına da arttırılması daha fazla isteniyor. ‘’ olarak aktardı.

altın ithalatına karşı düşüşler başladı

korona virüs kapsamında küresel bir halde ekonomi üstünde oluşan belirsizliklerden ülkemizde etkilendi. Bunun yanı sıra ülkemizde altın talebinde ciddi anlamda artışların başladığına dikkatleri çeken ticaret bakanı ruhsar pekcan; Son dakika için gelen açıklamalara da yer verdi. Açıklaması esnasında; ‘’ ekim ayının sonundan itibaren 21,5 milyar dolar altının ithal edilmesi meydana geldi. Ocak ve ekim evrelerine bakılacak olduğu zaman geçen yıl aynı süreçler içerisine oran ile yüzde 27,3 artış meydana geldi. Söz konusu olarak dikkatleri çeken artış, altın ithalatı için rakamların hem miktarı hem de ücretlerı ile artış göstermesine sebeb oldu. 2020 ağustos ayından sonra meydana gelen altın ithal durumları göreceli bir halde bir önceki aylara oran ile azaldı. Ekim ayında ise eylül ayına oran ile bakılacak olduğu zaman ithal adımları yüzde 40 olarak azaldı. ‘’ 

Tepkiniz nedir?

like
5
dislike
5
love
1
funny
1
angry
1
sad
2
wow
2