Bebek Beklediği Sevgilisinin Ailesi ile Bile Tanışmamıştı. Restorana Gelen Adam Onları Çok Şaşırttı

Bebek Beklediği Sevgilisinin Ailesi ile Bile Tanışmamıştı. Restorana Gelen Adam Onları Çok Şaşırttı

--

Bebek Beklediği Sevgilisinin Ailesi ile Bile Tanışmamıştı. Restorana Gelen Adam Onları Çok Şaşırttı

Dünyada ne yazık ki gelir adaletsizliği her geçen daha da büyüyen bir sorun haline geliyor. En varlıklı kesim günden güne servetine servet katarken dar gelirli şahışların başından geçen zorluklar katlanarak çoğalıyor. Öyle ki, bazı şahışların yalnızca bir öğle yemeğine ödediği para için kimileri aylarca çalışmak mecburluğunda kalıyor. 

Bunlardan biri de amerika’da bir pahalı bir restoranda garsonluk yapan ben millar. Aslen İrlandalı olan ben, büyük hayallerle geldiği amerika’da, her şeyin filmlerdeki gibi bulunmadığını, sokaklarda yatmak mecburluğunda kaldığı günlerde anladığını söylüyor. Bir süre oldukça zor şartlarda hayatını sürdüren genç yine de yılmamış ve bir halde durumu düzeltmenin yolunu bulmuştu. 

Şartlar ağır ve aldığı ücret az olsa da çalıştığı restoranda bulduğu iş sayesinde kirasını ödeyebiliyor ve giderlerini kısmen karşılıyordu. Fakat ben’in planları bir akşam dostları ile bir şeyler içerken taryn’i gördükten sonra değişik bir hal aldı. Ilk bakışta genç kızın güzelliğinden fazla etkilendiğini dile getiren ben, cesaretini toplayıp onunla konuştuğunda yeni bir ilişkinin de ilk adımını atmış oldu. 

 hayat boyu bir arada olmak dilediği insanın taryn olduğunu düşünmeye başladığında henüz bir kaç aydır bir aradaydiler. Ama onun yanında her şey ilginç görünüyor, hayata farklı bakıyordu. Taryn için de durum ilginç değildi. B3 ayın sonunda erkek dostının kiralık evine taşındı ve bir arada yaşamaya başladılar. 

Her şey en üst seviye güzel ilerlerken hiç beklemedikleri bir haberle farklı duygulara kapıldılar. Taryn hamileydi ve yaklaşık 7 ay sonra bir bebekleri olacaktı. Her ne kadar ikisi de evlilik hususunda doğru insanla bir arada olduklarını düşünseler de hemfikir oldukları bir şey daha vardı, o da bunun için çok erken olduğuydu. 

Ben garsonluk yaparak yeteri kadar para kazanamıyordu. Taryn’in da nizami bir işi yoktu. Ellerine geçen parayla şu taktirde bile ay sonunu zor getiriyorlardı. Ama bir bebek her şeyi değiştirecekti. Kaldıkları eve sığmaları çok zor hale gelecek, taşınmaları gerekecekti. Üstelik daha da önemlisi henüz taryn erkek dostının ailesiyle bile tanışmamıştı.

Ben’in İrlanda’da yaşan ailesini ziyaret etmeyi planladıklarında pek de iç açıcı olmayan bir tabloyla karşılaştıyor. Çok dikkat ederek harcamaları kıssalar bile 750 dolarlık uçak biletlerini alabilmeleri için aylarca para biriktirmeleri gerekecekti. Üstelik hemen sonrasında gelecek bebek için de birikim yapmaları gerekiyordu. 

Ben tüm gün süresince ne yapacağını düşünür olmuştu. Bu durum onun zaman zaman dalgınlık yaşamasına sebep oluyordu. Yine böyle aniden tek başına oturan bir müşterinin üzerine soda döktüğünde aniden kendine geldi. Müşterinin gerginlik çıkarıp onu işinden etmesinden korkarak defalarca özür diledi.  ama jeffrey adlı müşteri zaten kazayı büyütmeye niyetli görünmüyordu. Sorun olmadığın bildirerek ben’in verdiği peçetelerle sakince üzerini temizledi. 

Samimi bir tavrı olan adam ben’e dalgınlığına neyin neden olduğu sorduğunda adete bir kırılma anı yaşandı. Ben, hiç tanımadığı müşteriye aklını kurcalayan her şeyi, kız dostının hamileliğini ve İrlanda’ya ailesinin yanına bile gidemediklerini anlattı. 

Jeffrey, bu dertli garsonun anlattıklarını ilgiyle dinledikten sonra kısa bir yorum yapmayı seçti ve “her şey yoluna girer” diyerek hesabı istedi. Bu kısa sohbet bile ben’e iyi gelmişti. Bir çözüm olmasa da sıkıntısını birine anlatmak ona iyi gelmişti. Fakat asıl sürpriz müşteri restorandan ayrıldıktan sonra yaşandı.

Hesap kutusunu kasaya götürmek için alan jeremy slipe baktığında gözlerine inanamadı. Çünkü bu esrarengiz müşteri ben’de İrlanda’ya ailesinin yanına gitmesi için gerekli olan 750 dolar yani yaklaşık 5.500 lira bahşiş bırakmıştı. Bunun haricinde "umarım bu miktar seni tatil için İrlanda'ya gdolayır" notunu yazmıştı. 

Hiç tanımadığı bir kişidan gelen cömert yardıma çok şaşıran ben eve döner dönmez sevgilisine güzel haberi verdi. En kısa sürede İrlanaya giden ikili hikayeyi sosyal medyadan paylaşarak, iyi ve cömert şahışların hala var olduğunun bir kanıtı olduğunu yazı. 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
1
wow
1
--
--