Annesi Genç Kızı 25 Yıl Boyunca Bir Odaya Kilitledi. Sonunda İnanılmaz Bir Şey Oldu

Annesi Genç Kızı 25 Yıl Boyunca Bir Odaya Kilitledi. Sonunda İnanılmaz Bir Şey Oldu Hayatta kendinizi en fazla güvende hissettiğiniz yer neresi diye sorsalar çoğumuz evimiz ve ailemizin yanı olduğunu söyleriz. Gerçekten de büyük bir kesim için aile, güvenin yanısıra bir aradalik, sevgi ve mutluluğun da simgesidir.  Elbette zaman zaman aile içinde de anlaşmazlıklar, tartışmalar hatta kavgalar yaşanabiliyor. Özellikle anne babalar ile çocuklar içindeki fikir ayrılıkları kimi zaman sertleşebiliyor.

Annesi Genç Kızı 25 Yıl Boyunca Bir Odaya Kilitledi. Sonunda İnanılmaz Bir Şey Oldu
--

Annesi Genç Kızı 25 Yıl Boyunca Bir Odaya Kilitledi. Sonunda İnanılmaz Bir Şey Oldu

Fakat bu videoda dünyada eşine az rastlanır bir aileden bahsedeceğiz. 

19. Asırda fransa’da hayatını sürdüren monnier ailesi fransa’nın soylularından biriydi. Ailenin kızı olan blanche monnier  1 mart 1849’da doğmuştu.

Çocukluğu süresince en üst seviye iyi eğitim alan ve pahalı içinde hayatını sürdüren blanche büyüdükçe güzelliği ile de konuşulur hale gelmişti. Evlenecek yaşa geldikten hemen sonra çok fazla soylu aileden delikanlı ona talip oldu. Ama blanche her seferinde hayır cevabı veriyor, yalnızca soylu olduğu için sevmediği bir erkekle evlenmek istemiyordu. 

25 yaşında geldiğinde yaşamının yönünü değiştirecek erkekle tanıştı. Genç kızın delicesine aşık olduğu adam bir avukattı. Mesleğinde pek başarılı değildi ve blanche’den yaşça büyüktü. 

Genç kızın bu adamla evlenme isteğine ailesi sert bir halde karşı çıktı. Özellikle annesi, alt soydan fakir ve bir avukatla evlenmesine asla izin vermeyeceklerini söylüyordu. 

Fakat blanche tüm tepkilere karşın aşkından vazgeçmemekte kararlıydı. Onlara ne pahasına olursa olsun sevdiği adamla evleneceğini söylüyordu. 

Bu tartışma monnier ailesini sona sürükleyecekti. Annesi loise, blanche’in en üst seviye kararlı olduğunu farkettiğinde onu durdurmanın tek yolunun bir odaya kapatmak olduğu düşündü. Olay bu noktadan sonra insanlık dışı bir hale bürünecekti. 

Odaya kapattıklarını kızlarını bir anda ortadan kaybolmuş gibi gösterdiler. Yaptıkları yetmiyormuş gibi annesi loiuse ve erkek kardeşi marcel yalandan yas tutarak günlük hayatlarına devam ettiler.

Bu korkunç durum 1901 senesinde paris başsavcılığına gelen mektupla son buldu. Savcılığa gönderilen isimsiz mektupta yazanlar polis ve savcılığı şoka uğrattı. Mektupta şunlar yazıyordu;

“sayın başsavcım, sizi fevkalade ciddi bir vakıa hakkında bilgilendirmenin onurunu taşıyorum. Madam monnier‘ın evinde kilitli bir kadın hakkında konuşuyorum, neredeyse açlıktan ölecek, son yirmi beş yıldır kendi pisliğinde, çürümüş çöplerin içinde yaşıyor.”

Polis ve savcı bu mektup karşısında şok olmuştu. Çünkü louise monnier aristokrat bir aileden geliyordu ve kendi cemiyeti üstünden oldukça seviliyordu.

Buna karşın ihbar ciddiye alındı ve monnierlerin evine baskın düzenlendi. Baskında zavallı blanche evlerinin üst katında gizli bir oda da bulundu.

Blanche 25 yıl süresince ışık bile görmeyen bir odada tutulmuştu. Bulunduğu oda da dışkı ve yiyecek çöpleriyle dolu bir yatakta oturuyordu. 

Blanche yetersiz beslenme nedeniyle deyim yerindeyse bir deri bir kemik olmuştu. Hemen hastaneye kaldırıldı. Hastanede ona bakan hemşireler ise, onun oldukça nazik ve mutlu olduğunu söylediler. Blanche; Yıkanmaktan ve tekrardan gün ışığı görmekten ötürü oldukça mutlu olduğunu söylemiş.

Gerçekler ortaya çıktıktan sonra anne louise tutuklandı fakat aynı ay içerisinde cezaevinde kalp krizi geçirerek öldü. Erkek kardeşi marcel monnier de mahkemeye çıktı ve mahkum edildi, fakat marcel monnier zihinsel olarak yetersiz kabul edildi. Ve beraat etti. 

Blanche monnier'in 25 yıl süren esaret hayatı sona erse de ne yazık ki özgürlüğe kavuşmasına karşın akli dengesini kaybettiği için bakım evinde tedavi edilmeye başlandı.  blanche dünyaya tekrardan uyum sağlayamadı ve 1913 senesinde kaldığı senatoryumda yaşamını kaybetti 

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
1
love
0
funny
0
angry
0
sad
1
wow
0
--
--