2021 Asgari Ücret İçin Önemli Gelişme 3.100 TL İstenildi!

2021 Asgari Ücret İçin Önemli Gelişme 3.100 TL İstenildi!

2021 Asgari Ücret İçin Önemli Gelişme 3.100 TL İstenildi!

2021 asgari ücret İçin önemli gelişme 3.100 tl İstenildi!

2021 senesinde geçerli olacak asgari fiyatı belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantı 4 aralık'ta gerçekleşecek. Corona virüs salgını yüzünden alınan tedbirler doğrultusunda toplantının online olarak yapılmasına karar verildi.

doğrudan 7 milyona yakın çalışanı, dolaylı olarak ise tüm vatandaşları ilgilendiren yeni asgari fiyatı belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantı 4 aralık'ta yapılacak. Corona virüsü salgını olmasından ötürü tedbirler kapsamında bu toplantının online olarak yapılmasına karar verildi.

toplanti onlİne yapilacak

asgari ücret tespit komisyonu aile, çalışma ve sosyal hizmetler

bakanlığındaki ilk toplantının arkasından işçi ve işverenin ev sahipliğinde bambaşka bambaşka toplanıyor, son toplantısını yine bakanlık'ta yapıyordu. 4 aralık'ta aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığında yapılacak olan toplantı corona virüs tedbirleri doğrultusunda internet ortamında online olarak yapılacak. Bunun haricinde işçi ve işverenin ev sahipliğinde öteki toplantıların düzenleniş yönteminun ise ilerleye zamanlarda netleşeceği vurgulandı.

asgari fiyatı, yasa gereği 5'er işçi, işveren ve devlet temsilcisi olmak üzere 15 insandan oluşan asgari ücret tespit komisyonu belirlerken komisyonda işveren tarafını türkiye İşveren sendikaları konfederasyonu (tİsk), işçi tarafını ise en sık üyeye sahip konfederasyon olduğu için türkiye İşçi sendikaları konfederasyonu (türk-İş) hazır bulunacak.

asgari ücret, halen bekar bir işçi için aylık brüt 2 bin 943 lira, vergiler ve kesintiler düştüğünde net 2 bin 324 lira 71 kuruş olarak uygulanırken 2021 yılı için bazı teklifler şimdiden gündeme gelmeye başladı. İyİ parti genel başkanı 3 bin lira olarak öneri yaparken chp de asgari fiyatın 3 bin 100 lira olmasını istedi. 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
1
love
1
funny
0
angry
2
sad
0
wow
0