11 Yaşındaki Çocuk Mercedes Kullanarak Büyükannesinin Hayatını Kurtardı

11 Yaşındaki Çocuk Mercedes Kullanarak Büyükannesinin Hayatını Kurtardı

11 Yaşındaki Çocuk Mercedes Kullanarak Büyükannesinin Hayatını Kurtardı

Araba kullanmak günümüzde özellikle büyükşehirlerde son derece sıkıntılı bir iş olabiliyor. Trafik yoğunluğunun yanı sıra o trafikte karşınıza çıkan inanılmaz insanlar da işin başka boyutu. 

Ancak stresten uzaklaşıp, doğal güzellikler içinde ya da tatile giderken uzun yolda direksiyon başında olmak, olayı son derece keyifli bir hale getirebiliyor. 

Arabalar çocuklar için de genelde son derece ilgi çekicidir. okul öncesi dönemde oyuncak arabalarıyla oynayanlar, ayakları pedala ulaşmaya başladıktan sonra gerçek bir araba sürmek için heveslenirler. 

Elbette bunun için 18 yaşını geçmek ve ehliyet sahibi olmak şart. Ancak Amerika’da yaşanan bir olayda 11 yaşındaki çocuğun sürüş yetenekleri büyükannesinin hayatını kurtardı. En kritik anda Mercedes’in direksiyonun geçen küçük çocuk yaşadığı yerde kahraman ilan edildi. 

67 yaşındaki Angela Brewer yürüyüş yapmayı çok seviyordu. Varlıklı bir insan olan Angela otomobillere de son derece meraklıydı. Bu iki hobisini birleştiren kadın arabasıyla ormanlık alana gider, uzun yürüyüşler yapardı. 

Son seferinde torunu PJ de onunla birlikte gelmişti. Başlarda her şey son derece yolundaydı. Torunu ile doğanın tadını çıkaran ve sohbet eden Angela, yürüyüş için sürekli geldiği bu alanda kendini güvende hissediyordu. 

Ancak kısa süre sonra bir sorun olduğunu farketti. Görüşü bulanıklaşıyor, adımları giderek yavaşlıyordu. Bir süre sonra ayakta durmakta güçlük çekmeye başladı. Bayılacağını hissettiğinde yardım çağırmak için telefonuna sarıldı ancak hat çekmiyordu. PJ’in yardımıyla son gücünü kullanarak yol kenarına kadar gelmeyi başardı. Ama hala yardım çağıramıyordu.

Düşmemek için yol kenarındaki bir tabelaya yaslandı. Artık gücü kalmadığını düşündüğünde görüşü de son derece bulanıklaşmıştı. O sırada gördüğü son şey Mercedes’inin ona doğru yaklaştığıydı. 

11 yaşındaki torunu PJ büyükannesi bayılmadan önce onu hastaneye götürmesi gerektiğini düşünmüş ve aracı onun yanına getirmişti. 

Sık sık go kart süren küçük çocuk, babasının otomobilini de zaman zaman bahçe içinde kullanıyordu. Edindiği deneyimle son derece soğukkanlı davranan çocuk büyükannesini güvenli bir bölgeye götürmeyi başardı. 

Sağlık ekiplerinin müdahalesi ile çok geç kalınmadan normale dönen Angela Brewer torununun kendisi içi yaptığını facebook hesabından paylaştı. Medyanın da ilgisini çeken olayla ilgili televizyon programlarına katılan Angela, artık yürüyüş için uzaklara gitmeyeceğini söyledi.

Tepkiniz nedir?

like
4
dislike
1
love
1
funny
0
angry
1
sad
0
wow
3